Logo Dziecioczytanie Małe
1666096573598 01

Zwierzęta od A do Z

Dzień dobry!
Dziś zaczynamy od książki w ramach naszej akcji #czytamyzkropka w której prezentuję Wam tytuły od Wydawnictwa Kropka. Dziś coś dla miłośników wiedzy. To 'Zwierzeta od A do Z’. Autorami są Jules Howard (tekst) i Jarom Vogel (ilustracje). Przekład przygotowała Grażyna Winiarska.
W środku znajdziemy ponad 300 gatunków zwierząt pogrupowanych w przejrzysty sposób. Działy w książce to: bezkręgowce, ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki. W każdym z nich znajdziemy zwierzęta znane i takie, które widziałam pierwszy raz w życiu. Poznamy ich sposoby na życie – zdumiewające i wyjątkowe. A przy tym fascynujące. Do każdego osobnika mamy podobny schemat – na stronie znajdziemy nagłówek, nazwę naukową i zwyczajową oraz fakty. Jest też nawigacja, by bez problemu, w każdej chwili móc sprawdzić o jakiej grupie zwierząt czytamy. A czytać jest o kim! Widzieliście na przykład, że dżdżownica australijska osiąga nawet trzy metry długości?! A agrest morski wcale nie jest do jedzenia. Należy do jamochłonów morskich zwanych żebropławami, a jego ramiona rozbłyskują światłem i tworzą podwodną pajęczynę. Z kolei drętwa brunatna potrafi wywołać potężny szok u napastnika. Po bokach głowy ma narządy elektryczne w których wytwarza nagle wyładowania elektryczne o napięciu do 220 V, co wystarczy, aby pozbawić przytomności człowieka!
Jest i mandarynka – ale nie taka do jedzenia. To ptak, który w Chinach i Korei jest symbolem szczęścia i długotrwałej miłości. A z kolei lemur katta jest bardzo towarzyski. A szefami stada u tych ssaków są samice! I decydują o tym, kiedy samce jedzą 😁 fajnie, prawda? 😉 To prawie jak kobiety, które robią obiad i nakładają porcje całej reszcie 😁
Takich ciekawostek jest tu znacznie więcej. Przydadzą się i na lekcjach i by zabłysnąć na przyjęciu. Wyjątkowo dobra książka! Która dodatkowo jest pięknie ilustrowana ♥️ uwielbiamy i polecamy!
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Kropka.