Logo Dziecioczytanie Małe
Img 20220401 173111

Ziemniak – poznajcie jego tajemnice

No dobra, to skoro już nas zasypało, to wykopków nie będzie 😉😁 no dobra, wiem, że one tak naprawdę odbywają się dopiero na jesieni, ale ziemniaki zawsze kojarzą mi się z wykopkami. I z plackami. I z frytkami. Same pyszności, aż się rozmarzyłam.
Ziemniak jest bohaterem kolejnej części serii Przygody z nauką od Akademii Mądrego Dziecka od Harperkids. Autorami są Cécile Jugla i Jack Guichard, a ilustracje przygotował Laurent Simon. Tłumaczeniem zaś zajęła się Katarzyna Grzyb. W środku znajdziemy 10 doświadczeń, które są proste w wykonaniu i zaskakujące w odbiorze.
’AMD Przygody z nauką. Ziemniak’ to chyba nasza ulubiona część. A przynajmniej taka, do której najczęściej wracamy.
Wzorem poprzednich części, już na początku poznajemy bohatera – zwanego przez moje dzieci Panem Bulwą. Dowiadujemy się jaki może mieć kształt, jaki kolor i czym w ogóle jest oraz jakie produkty można z niego zrobić. Chwilę później przechodzimy do eksperymentów. Z książki dowiecie się m.in. jak ziemniaka wykiełkować, czy da się w nim wydrążyć studnię i jak nauczyć go pływać. Nie brakuje też przepisów na pyszności, jak purée ziemniaczane i chipsy. Sporo miejsca poświęcono skrobi, której tajemnice odkrywa książka.
Polecamy również inne części z tej serii – razem z ziemniakiem ostatnio ukazały się Sól i Spinacz.