Logo Dziecioczytanie Małe
1657181559049 01

Zajączek i dbanie o ząbki

Ależ ja nie lubię pakowania. Dlatego, zamiast to robić, postanowiłam napisać Wam o pewnej książce. Jest piękna, potrzebna i mądra. I zarówno dziecko, jak i rodzic, będą mieli radochę przy czytaniu.
To 'Zajączek u dentysty’ od Wydawnictwa Kinderkulka. Autorką tekstu jest Paulina Kosiniak-Kamysz, a ilustracji – Gabriela Cichowska.
To malutka, urocza kartonówka, która ilustracjami i formą wydania przypomina mi książki z dzieciństwa. I już przez to robi się cieplej na serduszku ❤
Nadszedł dzień pierwszej wizyty u dentysty. Zajączek jest podekscytowany i chyba nawet w ogóle się nie boi. Ale nawet jeśliby się bał, to jest to uczucie całkiem normalne. I nie należy tego strachu bagatelizować, ani też mu umniejszać. Przypomnijcie sobie jak Wy czujecie się w sytuacji, której nie znacie. Pomnóżcie to razy milion i macie to, co czuje taki kilkulatek przed nowymi wydarzeniami.
Na początek trzeba pamiętać o dokładnym wyszczotkowaniu zębów (mamy tu świetną instrukcję obrazkową, która pokazuje co i jak) przed wizytą, a później? Później już tylko fascynacja sprzętami – jak zgłębnik, dmuchawka czy lusterko i magicznym fotelem, który potrafi przewieźć Zajączka wysoko w górę, by później bezpiecznie sprowadzić go na dół.
Co ważne i co czuć z każdej strony tej książki – Zajączek ma wsparcie w tacie, który cały czas jest z nim i w pani doktor. Ma też ze sobą rzeczy, które pomagają mu się w jakiś sposób wyciszyć i cieszyć przygodą – piłeczkę i ulubiony samochodzik. Co fajne, takie same autko możecie kupić również swoim dzieciom, za sprawą @199toys który przy okazji jest patronem książki ❤