Zagraj ze mną – czyli o językach miłości w pięknej książce

1666263928594-01

Sześć lat temu zmienił się cały mój świat. Zostałam mamą. To najlepsze, a zarazem najtrudniejsze zadanie jakie mnie spotkało. Codziennie się bycia mamą uczę. Codziennie uczę się moich dzieci. Codziennie doceniam to, że to właśnie nas wybrali na swoich rodziców. Ale też codziennie jestem zmęczona i chcę z całego dnia wyrwać chociaż pięć minut dla siebie. Po lekturze tej książki, wyrywam jeszcze piętnaście dla nas. Na bycie razem.
Książka o której mowa to selfpublishing, 'Zagraj ze mną. Wartościowy czas’ z serii 5 dziecięcych języków miłości. Jej autorką jest Katarzyna Mikulska, znana jako @wielokropki
Ilustracje zaś przygotowała Magdalena Skowyra.
To książka, która otworzyła mi oczy. Pozwoliła zatrzymać się, skupić i posłuchać mojego dziecka. Ale tak naprawdę posłuchać, bo ostatnio, w natłoku wszystkiego przestałam to robić. Owszem słyszałam co mówi, ale nie rozumiałam do końca, co się za tym kryje. Czego potrzebuje. A potrzebował… Mnie. Czasu jeden na jeden. Naszych 'randek’ na pizzy i przytulania przed spaniem. Potrzebował zagrać ze mną w planszówki i bym mu pomogła przy nauce pisania. I ciasta czekoladowego potrzebował. Podobnie zresztą jak ja.
A czego potrzebował Maks – bohater książki, która nas zachwyciła? Obecności. Bycia z rodzicami. Bycia naprawdę. Na maksa. Chłopca poznajemy tuż przed jego piątymi urodzinami. To też urodziny jego siostry bliźniaczki. Chłopiec cieszy się, że będzie mógł spędzić czas z najbliższymi, że przyjdą goście. Przygotowuje nawet cały stos ulubionych planszówek, myśląc, że w końcu będzie czas by w nie zagrać. Niestety. Rodzice z urodzin się cieszą, ale mają też swoje sprawy. Okazuje się też, że nikt nie chce grać z Maksem w planszówki. No może poza dziadkiem, który skupia na chłopcu całą swoją uwagę. I to jest fajne. Ale reszta już nie. Kiedy po imprezie rodzice pytają synka jak się czuje, ten mówi im o wszystkim. A oni… Postanawiają przedłużyć nieco jego urodziny…
To książka, która uświadamia co jest w życiu ważne. I jak ważne jest by o to, by o tych, których kochamy, dbać. Bo nie ma nic ważniejszego.
Warto dodać, że książka jest oparta na publikacji Gary’ego Chapmana i Rossa Campbella 'Jak skutecznie kochać dzieci. Piec dziecięcych języków miłości’.
Polecamy, bo to taka trochę terapia szokowa, ale w nurcie bliskości.
Współpraca z autorką.