Logo Dziecioczytanie Małe
1666172740647 01

Zagadkowe muzea w Warszawie

Dzień dobry!
Dziś zaczniemy od kolejnej książki w ramach akcji #czytamyzkropka
Tym razem na tapetę wjeżdża pozycja 'Zagadkowe muzea w Warszawie. Przewodnik i zabawy dla poszukiwaczy przygód’ oczywiście od Wydawnictwa Kropka. Autorką jest Aleksandra Artymowska.
To swoisty przewodnik, ale dość niecodzienny i wyjątkowy. To co zwraca uwagę już na samym początku, to ilustracje. Są przepiękne, bardzo szczegółowe i mój młodszy syn potrafi przyglądać im się długimi kwadransami. Serio. A niezbyt często coś jest w stanie zatrzymać go na dłużej niż 5 minut 😁 tutaj się udało – szczególnie jeśli chodzi o Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Ewolucji i Muzeum Wojska Polskiego. A jakie jeszcze inne placówki znajdziemy w książce? Już Wam mówię. Mamy tu m.in. Muzeum domków lalek, gier i zabawek (które na pewno kiedyś odwiedzimy), Muzeum Etnograficzne, Muzeum Neonów, Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest naprawdę świetne i zrobiło na mnie ogromne wrażenie, kiedy pierwszy raz je odwiedziłam już lata temu.
Wracając do książki, bardzo podoba mi się zamysł, by nie były to suche fakty, a ciekawe zadania – takie do wykonania w domu, ale i takie, które wymagają odwiedzin w muzeum. Wiem na pewno, że będąc w Warszawie będziemy musieli przynajmniej jeden dzień przeznaczyć sobie na zwiedzanie wymienionych tu lokalizacji – oczywiście z książką pod pachą. Co fajne, jest tu też sekcja z przydatnymi informacjami, jak adresy, godziny otwarcia i informacje praktyczne wraz z ofertą danej placówki. Są też rozwiązania zdań z książki – na jej końcu. Ale nie oszukujcie i nie zaglądajcie tam od razu 😁
Marzy mi się, by powstała cała seria, o różnych muzeach i galeriach w całej Polsce. Z nimi zwiedzanie byłoby cudowne. Polecamy!
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Kropka.