Logo Dziecioczytanie Małe
Screenshot 2022 08 27 09 05 56 107 Com.spotify.music

Zacharek – bohater wyjątkowy do posłuchania i pokochania

Ostatnio mieliśmy szalony czas. Jak nie lekarze, to weterynarze. Jak nie jedni i drudzy, to zakupy, odwiedzanie dawno niewidzianych znajomych, albo po prostu foch małych czy dużych – bo umówmy się, narzucając zabójcze tempo i z tym trzeba się liczyć.
Dziś mamy pierwszy dzień od dawna, gdzie nigdzie się nie spieszymy. Dzień w piżamach… Siedzę z chłopakami i słuchamy. Opowieści cudownych i rozwijających wyobraźnię. Opowieści o rzeczach ważnych – pokazujących to, co powinno być widoczne już na pierwszy rzut oka. Ale co nie zawsze zauważamy. I czasem musimy się o czymś przekonać na sobie, żeby uwierzyć. Tak jest np. z nauką czytania – która jest procesem długotrwałym i nie zawsze łatwym. Ale jest też procesem, który kiedy już przejdziemy, da nam ogrom satysfakcji.
I o czytaniu jest opowieść audio od Wydawnictwa Parasolka – @bajki_pod_parasolka
Widzieliście, że oprócz książek papierowych, wydają też opowieści audio? Które – i tu uwaga – są dostępne całkiem za darmo na stronie wydawnictwa – www.wydawnictwoparasolka.pl , ale też na Spotify! Wystarczy wyszukać Bajki pod parasolką. I już można słuchać… W sumie to wszędzie. Bo wystarczy jedynie telefon z dostępem do internetu.
Ale, wracając do opowieści o czytaniu. Jest to 'Zacharek i mapa skarbu’. Autorką jest Katarzyna Ogonowska, a czyta Damian Michałowski.
Zacharek to chłopiec, który uwielbia swojego dziadka. Świetnie się dogadują, a dziadek bardzo dużo wie. To od niego Zacharek otrzymuje pewną, wyjątkową mapę. Mapę, która jego i jego przyjaciela Ryśka prowadzi do biblioteki. A tam… Tam już dzieją się cuda! Cuda dostępne dla każdego z nas. Wystarczy tylko dać się porwać przygodzie…
Ta opowieść to też podpowiedź – dla dorosłych, których dzieci na czytanie się obraziły. A raczej lubią je, ale tylko wtedy, kiedy czyta ktoś inny. Bo samemu to nie, to blee. Wplecione tu są różne ćwiczenia pomocne w nauce czytania. Warto je poznać, by dać później dzieciom możliwość poznawania świata książek na ich własnych zasadach. Bo wtedy, jak już wsiąkną, to zostaną. Bo to świat nieskończonych możliwości…