Zacharek – bohater wyjątkowy do posłuchania i pokochania

Screenshot_2022-08-27-09-05-56-107_com.spotify.music

Ostatnio mieliśmy szalony czas. Jak nie lekarze, to weterynarze. Jak nie jedni i drudzy, to zakupy, odwiedzanie dawno niewidzianych znajomych, albo po prostu foch małych czy dużych – bo umówmy się, narzucając zabójcze tempo i z tym trzeba się liczyć.
Dziś mamy pierwszy dzień od dawna, gdzie nigdzie się nie spieszymy. Dzień w piżamach… Siedzę z chłopakami i słuchamy. Opowieści cudownych i rozwijających wyobraźnię. Opowieści o rzeczach ważnych – pokazujących to, co powinno być widoczne już na pierwszy rzut oka. Ale co nie zawsze zauważamy. I czasem musimy się o czymś przekonać na sobie, żeby uwierzyć. Tak jest np. z nauką czytania – która jest procesem długotrwałym i nie zawsze łatwym. Ale jest też procesem, który kiedy już przejdziemy, da nam ogrom satysfakcji.
I o czytaniu jest opowieść audio od Wydawnictwa Parasolka – @bajki_pod_parasolka
Widzieliście, że oprócz książek papierowych, wydają też opowieści audio? Które – i tu uwaga – są dostępne całkiem za darmo na stronie wydawnictwa – www.wydawnictwoparasolka.pl , ale też na Spotify! Wystarczy wyszukać Bajki pod parasolką. I już można słuchać… W sumie to wszędzie. Bo wystarczy jedynie telefon z dostępem do internetu.
Ale, wracając do opowieści o czytaniu. Jest to 'Zacharek i mapa skarbu’. Autorką jest Katarzyna Ogonowska, a czyta Damian Michałowski.
Zacharek to chłopiec, który uwielbia swojego dziadka. Świetnie się dogadują, a dziadek bardzo dużo wie. To od niego Zacharek otrzymuje pewną, wyjątkową mapę. Mapę, która jego i jego przyjaciela Ryśka prowadzi do biblioteki. A tam… Tam już dzieją się cuda! Cuda dostępne dla każdego z nas. Wystarczy tylko dać się porwać przygodzie…
Ta opowieść to też podpowiedź – dla dorosłych, których dzieci na czytanie się obraziły. A raczej lubią je, ale tylko wtedy, kiedy czyta ktoś inny. Bo samemu to nie, to blee. Wplecione tu są różne ćwiczenia pomocne w nauce czytania. Warto je poznać, by dać później dzieciom możliwość poznawania świata książek na ich własnych zasadach. Bo wtedy, jak już wsiąkną, to zostaną. Bo to świat nieskończonych możliwości…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.