Logo Dziecioczytanie Małe
1654438263878 01

Wyszukiwanki na pobudzenie kreatywności i wyobraźni

Dziś fajny dzień. Byłam z synem na randce, załapaliśmy się na spektakl plenerowy, a teraz, już w domu, o jedzeniu pizzą, całą rodziną siedzimy w ogrodzie i opowiadamy sobie różne historie, których bohaterami są państwo Piescy i ich przyjaciele (nieprzyjaciele również). A to za sprawą dwóch świetnych wyszukiwanek, picture booków od Wydawnictwa Dwie Siostry. Ich autorem jest Thé Tjong-Khing – ilustrator znany z serii o Felku i Toli, którą skądinąd uwielbiamy i o której napiszę Wam więcej już wkrótce. Ale póki co przyjrzyjmy się tym dwóm dużym, pełnym szczegółów, książkom.
***
’Gdzie jest tort?’
Państwo Piescy mają tort… A nie, chwila. Nie mają! Ktoś go ukradł! To dwa szczury, złodziejaszki.wybiegli z lasu, chwycili smakołyk i Tyler ich widzieli! No dobra, widzieć ich można było jeszcze na kolejnych stronach. Razem z bohaterami braliśmy udział w wyścigu za złodziejaszkami, starając się śledzić ich każdy krok. Nie było to jednak łatwe, bo wiele rzeczy i bohaterów po drodze mogło nas rozproszyć. Czy to żaby grające w piłkę, czy siedząca na trawie rodzina świń. Biegliśmy za szczurami przez las i po górach i dolinach. Czy tort udało się ocalić? Warto sprawdzić.
***
’Wielki piknik’
Tym razem torty nieco dłużej są w rękach państwa Pieskich. A przynajmniej tak się wydaje 😁 wszyscy mieszkańcy wybierają się na piknik. Są torty, apteczki, koce i inne tobołki. Jest też rzeka, przez którą trzeba się przeprawić, a w niej…rekiny! A konkretnie jeden, który wygląda na głodnego. Czy naszym bohaterom uda się go ominąć? I komu najbardziej przydadzą się bandaże i plastry z apteczki? I w końcu jaka katastrofa spotkała naszych bohaterów? Warto zobaczyć. Są tu też sceny, których ja wolałabym nie widzieć (szczególnie po ostatniej jelitówce starszaka 🙈), a które oczywiście stały się ulubionymi scenkami moich synów – jak wymiotująca mysz 😅
Ogółem humoru jest tu sporo, śmiejemy się za każdym razem, kiedy sięgamy po te książki. Są świetne nie tylko dlatego, że rozwijają spostrzegawczość. Ale również z racji na to, jak pomagają rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Bardzo polecamy!