Logo Dziecioczytanie Małe
24 Godziny

Wyjątkowe 24 godziny

Jak wyglada Wasza poranna rutyna? Wszystko w biegu? Czy raczej powolnie? Bo rutyna bohaterów, których chcę Wam dziś przedstawić jest… Kosmiczna! Ale nie tylko – druga ekipa o której Wam opowiem z kolei przebywa w dżungli! I tam spędza wyjątkowy czas.
Wszystko to w nowościach od Wydawnictwa Wilga. To komiksy! I już samo to jest fascynujące, bo jak pewnie wiecie – komiksy uwielbiamy. Dlatego tak bardzo ucieszyłam się na te dwa nowe tytuły opisujące codzienność, a właściwie to dokładnie 24 godziny ludzi w różnych miejscach. Takich, do których większość z nas może podróżować jedynie za pomocą książek czy filmów. Dlatego każde spotkanie jest wyjątkowo fascynujące.


’24 godziny w kosmosie’ autorstwa Roba Lloyda Jonesa z ilustracjami Laurenta Klinga w tłumaczeniu Karoliny Post-Paśko. Książka jest konsultowana merytorycznie z Libby Jackson i Stuartem Atkinsonem, którzy na kosmosie znają się jak mało kto.
Wyobraźcie sobie, że siadacie do śniadania, a śniadanie… Wam odlatuje! Albo, że musicie przypinać sobie nogi, żeby nie odlecieć z posiedzenia na kibelku. Że pijecie własne siki, a ćwiczenia odbywa cię w czymś, co czasem, potocznie nazywane jest 'wymiotolotem’. Ale i tak się decydujecie na podróż, bo to w końcu lot w kosmos. I długie dni spędzone na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, na badaniach, nauce i generalnie – można tak powiedzieć – wspieraniu ludzkości. Dajcie się porwać i wraz z astronautką Becky zobaczcie wszystko to, czego statystyczny śmiertelnik zobaczyć nigdy nie będzie mógł.
Książka jest szalenie interesująca, a za sprawą komiksowej formy również wyjątkowo atrakcyjna. Dowiedziałam się z niej naprawdę sporo i zdziwiłam się, jak dużo wie mój starszak. Jednak jest trochę prawdy w stwierdzeniu, że dzieci wiedzą dużo i o kosmosie i o dinozaurach 😅

’24 godziny w dżungli’ Lan Cook z ilustracjami Stacey Thomas i w tłumaczeniu Karoliny Post-Paśko, z konsultacją merytoryczną profesora Owena Lewisa.
Tu naszymi przewodnikami są bliźnięta, Ellie i Danny. To oni oprowadzą nas po tropikalnym lesie na Borneo i spędzą z nami tam cały dzień – począwszy od pobudki wśród dzikiej natury, przez różne zajęcia w ośrodku badawczym, po nocne spacery i… Bardzo wczesną pobudkę. Razem z bohaterami będziemy sądzić drzewa – i dowiemy się dlaczego to takie ważne. Poznamy rzadkie zwierzęta Borneo, dowiemy się co zabrać na wyprawę do dżungli, czym są sieci ornitologiczne i dlaczego żuki gnojarze są tak ważne. Wszystko wyjaśnione prosto i przejrzyście.
Bardzo polecamy i mamy nadzieję, że będą kolejne części.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: