Logo Dziecioczytanie Małe
1667494846392 01

Wieczorynka – czyli zaświeć sobie książkę… albo dwie!

Dzień dobry, a właściwie to już dobry wieczór. Z takimi książkami bowiem każdy wieczór będzie dobry. A do tego przyjemny i przytulny. A to za sprawą Harperkids i ich książek które… Świecą! Dokładnie tak, świecą i przyciągają uwagę nie tylko najmłodszych.
To nowości wydawnicze z serii Akademia Mądrego Dziecka i podserii Wieczorynka. Ukazały się cztery części, my mamy dwie i za chwilę opowiem o nich nieco więcej.
Książeczki są całokartonowe, mają zaokrąglone rogi i świecące elementy – księżyc i gwiazdki. Autorem ilustracji do obydwu posiadanych przez nas tomów jest Michael Buxton, a tłumaczeniem zajęła się Katarzyna Grzyb.
***
’Akademia Mądrego Dziecka. Wieczorynka. Dobranoc, leniwcu’
Młyn leniwiec nie chce spać. No bo jak tu spać, kiedy wkoło tyle się dzieje?! Leniwiec chciałby się bawić, jednak im bardziej przygląda się innym zwierzakom, tym bardziej dochodzi do wniosku, że chyba jednak warto się zdrzemnąć. I w końcu zasypia.
Książka może być cudownym dopełnieniem wieczornej rutyny. Wprowadza malucha w dobry nastrój, daje poczucie bezpieczeństwa i pokazuje rodziców i dzieci, którzy razem zasypiają. Czegóż chcieć więcej tuż przed spaniem?
Co fajne, możemy zostawić książkę włączoną, żeby rozpraszała mroki nocy. Wtedy łatwiej będzie maluchowi zasnąć.
***
’Akademia Mądrego Dziecka. Wieczorynka. Dobranoc, lisku’
Mały lisek się zgubił. Nie może znaleźć drogi do swojej norki. Wędruje przez las i szuka domku. Czy uda mu się do niego trafić? Czy ktoś na niego czeka? Lisek robi się coraz bardziej śpiący, ale chyba jest już blisko domku…
Barterowa współpraca reklamowa z Wydawnictwem Harperkids.


Tagi: