Logo Dziecioczytanie Małe
1657021341429 01

W drogę – książka, która Was porwie

Przed nami kolejny dzień z akcją #czytelniczytydzieńpodróżniczy i kolejna książka. Tym razem to świetny #picturebook a przy okazji też trochę wyszukiwanka – 'W drogę! Pojazdy i nie tylko’ od Wydawnictwa Olesiejuk. Autorem ilustracji jest Przemek Liput, a tekstu – Anna Bańkowska-Lach.
Jest całokartonowa, dosyć duża i ma zaokrąglone rogi. W środku grube, kartonowe strony i dobrej jakości papier o matowym wykończeniu.
Naszą przewodniczką po świecie pojazdów jest Żyrafa Żaneta. Sama ma skuter, na którym dojeżdża do pracy. A praca to ważna i odpowiedzialna. Nie zdradzę Wam oczywiście jaki zawód wykonuje, żeby nie odbierać radości odkrywania i nie psuć zabawy. Ale to co mogę zdradzić to fakt, że przeżyjecie z Żanetą po drodze nieco przygód. Przejedziecie się po mieście, odwiedzicie plac budowy i zajrzycie na wieś do portu czy na lotnisko. Po drodze odwiedzicie też kemping nad jeziorem, a na koniec odpowiecie na szereg pytań/zagadek. Pojazdy odnajdziecie też ma zbiorczej rozkładówce na końcu książki. Moi synowie mogą się w nią długo wpatrywać i szukać różnych szczegółów.
Książka jest świetnie narysowana, uwielbiamy kreskę i humor autora ilustracji. Tekstu nie jest za wiele, ale miło się go czyta i sprzyja dopowiadaniu różnych wersji scenariusza i dalszych losów bohaterów i bohaterek opowieści. Takie książki do opowiadania cenimy sobie podwójnie, bo nigdy się z nimi nie nudzimy. A chłopcy rozwijają wyobraźnię i słownictwo 'czytając’ ją. Ja też się cieszę, bo mogę dłużej pospać, kiedy oni już wstaną i 'czytają’ tę (i inne, podobne) książkę zaskakując i siebie i bohaterów tym wszystkim co jeszcze mogło im się przydarzyć.
Uważam, że to książka na lata i warto ją mieć. Uczta dla oka i dla zmysłów. No i pięć minut dłużej na 'dospanie’ dla rodzica 😁