Logo Dziecioczytanie Małe
1662050207742 01

U progu jesieni wspomnijmy Lato

No dobra. Ja wiem, że narzekałam na upały etc. Ale teraz, kiedy rano jest zimno, żeby nie napisać dosadniej, to… Tęsknię za latem! I staram się je przywołać pewną książką. To 'Lato w świecie przyrody’ z serii Młodzi Przyrodnicy od Wydawnictwa Wilga z tekstem Patrycji Zarawskiej.
Zacznijmy od tego, że w książce aż roi się od kodów QR, dzięki którym możemy posłuchać co w trawie piszczy. I to dosłownie! Ale to nie wszystko. W książce znajdziecie też mnóstwo informacji, realne zdjęcia i piękne ilustracje. Pełno tu ciekawostek, ale też wiedzy praktycznej, która pomoże w doświadczaniu przyrody na własnej skórze. Jest wzór dzienniczka obserwatora, są rady – jak się do obserwowania tego co nas otacza zabrać. Bo nie wystarczy tylko patrzeć. Trzeba wiedzieć jak patrzeć. I co ze sobą zabrać – oprócz zapału i szeroko otwartych oczu. A co jeszcze znajdziemy w książce?
Są informacje na temat nocnego nieba, poradniki – np. nasz ulubiony, jak rozpoznać ważki czy co można zbierać. Mnie bardzo zaciekawiła część dotyczącą kwiatków pod poduszkę i nawiązująca do 'Dzieci z Bullerbyn’, a moi synowie oszaleli na punkcie budowania domków dla owadów. A z kolei rozdziału o przysmakach z lasu i łąki nie można czytać na głodnego. Serio serio 😁
Książka jest cudowna, ma element interaktywny – dobrze się ją czyta, ogląda i jej słucha. Polecamy ją nie tylko miłośnikom przyrody, ale wszystkim. Daje ukojenie i jest wyjątkowa. Czekamy już na kolejną część!