Logo Dziecioczytanie Małe
1667146348561 01

Toska – Robin Hood byłby z niej dumny

Na dobranoc mam dla Was opowieść nieco baśniową, komiksową, pełną tajemnic, spisków i ciekawych bohaterów. To kolejny tom serii Toska z lasu od Wydawnictwa Egmont i Świata Komiksu. Nosi tytuł 'Spiski, ucieczki, tajemnice i porwania’, a autorami są Teresa Radice (scenariusz) i Stefano Turconi (rysunki). Przekład zaś jest autorstwa Agaty Cieślak.
Tym razem Toska, którą możemy z powodzeniem nazwać Robin Hoodem w spódnicy, wraz ze swoim bratem Rinaldem i nową przyjaciółką, księżniczką Lucillą przemierzają świat i poznają go od podszewki. Przy okazji my, czytelnicy też poznajemy coś od podszewki. Otóż poznajemy prawdziwą tożsamość naszego rodzeństwa. Tożsamość, o której nie mają pojęcia. A która może nieźle namieszać.
Równocześnie mamy tu przygotowania do wojny między ojcem Lucilli, a pewnym nikczemny draniem. Czy coś te przygotowania zakłóci? Warto sprawdzić.
Nigdy nie podejrzewałam, że tak mocno wkręcę się w tego typu komiks – gdzie mamy starodawne czasy, księżniczki i nikczemników. A jednak porwał mnie ten świat, nieraz zadziwił i wyjątkowo zainteresował. To świat… Z innego świata. A jednak bardzo bliski i wyjątkowy. A bohaterów nie da się nie lubić. Szczególnie Toski – dziewczyny, z której byłby na pewno dumny sam Robin Hood.
Polecam i czekam na kontynuację!
Barterowa współpraca reklamowa z Wydawnictwem Egmont.


przez

Tagi: