Logo Dziecioczytanie Małe
1656007169159 01

Tajemnice sieci – ważna książka

Dzień dobry!
Dziś książka wyjątkowa, potrzebna i bardzo mądra. Powinien ją przeczytać każdy rodzic i każde dziecko. Uczy i przekazuje wiedzę – ale nie w nachalny sposób. Co więcej – wiedzą ta może przyczynić się do naszego bezpieczeństwa. Na największym 'podwórku’ świata – w cyberprzestrzeni.
Ta książka to 'Tajemnice sieci’ Adama Wierzbickiego z ilustracjami Eweliny Garbuli od Wydawnictwa Helion.
Po pierwsze to książka fabularna – która poprzez postępowanie bohaterów, ich ustami, przekazuje nam wiedzę niezbędną jeśli chodzi o internet i to co wiąże się z bytnością i działaniami w sieci. Takie przekazywanie informacji na pewno sprawdzi się bardziej niż naukowy język czy suche fakty. Poznajemy Zosię, Kubę i Aleksa. Pani od przyrody prosi ich by przygotowali raport o wymarłych zwierzętach, które kiedyś żyły w najbliższej okolicy. Wszystko super, ale gdzie znaleźć informacje? 🤔 to proste – pomyślicie – w internecie (chociaż za czasów mojej podstawówki szukałabym w bibliotece 😂 – znak czasów). Owszem, pani również podsuwa im tę drogę szukania informacji. Kiedy odpalają wyszukiwarkę na ich drodze pojawia się… Wirtualny profesor! To on pomoże im w poszukiwaniach i wyjaśni zawiłości sieci.
Dzięki tej książce czytelnicy dowiedzą się czy w sieci naprawdę jest wszystko, czym jest horyzont sieci (sama tego nie wiedziałam!), co to jest przeciążanie informacją, jak sprawdzić czy informacje w sieci są prawdziwe czy jak umieścić swoje treści w sieci i co wolno pisać na blogach. To absolutny must have dla wszystkich, którzy swoją przyszłość w jakikolwiek sposób wiążą z internetem. I dla wszystkich innych też – w końcu nasze życie bez internetu w obecnych czasach wydaje się wprost niemożliwe.
Bardzo polecam i wrzucam na półkę na przyszłość, by moje chłopaki z tą książką zaczęli przygodę z siecią.


przez

Tagi: