Logo Dziecioczytanie Małe
Img 20220611 162946

Szczęśliwy dom – książka, która Was zachwyci

Rzutem na taśmę przychodzę do Was z Czytelniczym Tygodniem pod psem. Dziś książka, która nas zauroczyła. Pełna miłości do psów i mądrości – jak z tymi psami postępować. Ważne informacje są umiejętnie powplatane w tekst – i nawet ja się sporo dowiedziałam, np. że ludzie czasem umieszczają psią sierść przy samochodach… żeby jej zapachem odstraszyć kuny, które potrafią przegryźć różne kabelki.
Tę, i wiele innych ciekawostek, znajdziecie w książce 'Szczęśliwy dom’ Patrycji Zarawskiej z ilustracjami Anny Famulskiej. Ukazała się nakładem Wydawnictwa SBM w ramach serii Pokochaj Mnie.
Kabanos – dla przyjaciół Kabiś, to pies ze schroniska. Nie miał łatwego życia, inne psy w boxie prawdopodobnie się nad nim znęcały. Dlatego pewnie chwalił dzień, w którym na jego drodze pojawiła się Basia ze swoimi rodzicami. Wystarczyło jedno spojrzenie, jeden spacer i Kabiś pojechał z nimi do domu. I od tamtej pory to był jego dom. W którym wcześniej już chyba był jakiś piesek, po którym została wyprawka. Jaka tajemnica się z tym wiąże? Sprawdźcie.
Ta książka to nie tylko fajne czytadło, ale też rzecz naszpikowana wiedzą. Jest o odpowiedzialności, jest o żywieniu, odrobaczaniu, wizytach u weterynarza i tym, jak działa psia psychika – szczególnie w zamknięciu i bez odpowiedniej dawki miłości. Jest w końcu o przyjaźni, jaka może połączyć jedynie psa i człowieka. Przyjaźni, której nic nie jest w stanie zastąpić. I o miłości – którą czworonogi oferują nam bezpłatnie. I na całe życie. Miłości, która jest w stanie przenosić góry. I którą, jeśli mamy, jesteśmy największymi szczęśliwcami pod słońcem. Bo to dla nas macha ten jeden, jedyny, najukochańszy na świecie psi ogon.


przez

Tagi: