Logo Dziecioczytanie Małe
1658925595436 01

Smerfy w skomplikowanym świecie emocji

Dziś pożegnaliśmy ptaszka. Tak naprawdę wcale go znaliśmy. Ale w ogrodzie odnaleźliśmy jego ciało. Nie wiemy jak zginął. Ale jego widoku pewnie długo nie zapomnimy… Wraz z ptaszkiem powrócił temat przemijania. Powróciły też pytania, które sama sobie czasem zadaję. Mimo, że nie mam już kilku lat, tylko ciut więcej.
I nie wiem czy to przeznaczenie, czy przypadek – ale właśnie na dziś mieliśmy w planie czytanie dwóch najnowszych części serii o emocjach w świecie Smerfów od Wydawnictwa Egmont. Jedna tyczy się przemijania a w drugiej jednym z bohaterów jest ptaszek…
Seria została napisana przez Thierry’ego Culliforda i Falzara, a za rysunki odpowiada Antonello Dalena. Komiksy ukazały się w ramach Klubu Świata Komiksów.
***
’Smerfy i świat emocji. Smerf, który stracił przyjaciela’
Smerf Wędkarz uwielbia łowić ryby. Ale nie żeby je potem jeść. Łowi dla sportu. Podczas jednej z wędkarskich wypraw spotyka motyla. Na początku się go boi, ale już po chwili się zaprzyjaźniają. I tak trwają od tej pory – Smerf Wędkarz i Motyl. Do czasu aż ten drugi umiera. Czy Wędkarz znajdzie w sobie na tyle siły by pożegnać się z przyjacielem? Jak poradzi sobie z żałobą? Czy czas załagodzi smutek? Na końcu opowieści znajdziemy porady dla rodziców, jak rozmawiać z dziećmi na tak trudny temat jak ten tu poruszony oraz opinię psycholożki dziecięcej.
***
’Smerfy i świat emocji. Smerf, który śmiecił’
Tym razem poznajemy smerfa, który wciąż śmieci i za nic sobie bierze to, że może komuś zaszkodzić. Pędzle po farbie myje w rzece, skórki od banana wywala gdzie popadnie – podobnie jak stare, zużyte gwoździe. Pewnego dnia spotyka w lesie ptaszka, który się dusi. Niesie go do Papy Smerfa w nadziei, że ten mu pomoże. Czy tak faktycznie będzie? I czy ta sytuacja uświadomi coś śmieciącemu bohaterowi? Sprawdźcie. Dodatkowo w tym tomie znajdziecie informacje na temat natury, ekologii i tego, jak ważne jest by dbać o naszą planetę.
Polecamy, seria liczy już sporo tomów, a kolejne są w przygotowaniu.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: