Seria dla miłośników przyrody

IMG_20220330_122015-1

Dobra, skoro dziś już wjechały tematy przyrodnicze, to jeszcze jeden będzie. A właściwie trzy. Kolejne części serii Młodzi Przyrodnicy od Wydawnictwa Wilga autorstwa Patrycji Zarawskiej z ilustracjami różnych ilustratorów – warto dodać – przepięknymi. Co wyróżnia tę serię? To w jaki sposób o przyrodzie traktuje – tekst jest prosty, ale i wciągający. To jakby czytać opowieści o znajomych – z tym, że tutaj są nimi zwierzęta wszelakie. Czcionka jest duża, a na stronie mamy niewiele tekstu – także seria będzie idealna dla tych, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z czytaniem. Oczywiście książki nadają się świetnie również do głośnego czytania przez dorosłego.
****
’Młodzi Przyrodnicy. Pod ziemią’ z ilustracjami Marty Kitki to rzecz o tych, którzy pod ziemią czują się najlepiej, którzy tam mieszkają. Mamy więc naszych gospodarzy – krecią rodzinkę, a szczególnie Łapka, który podziemnymi korytarzami będzie nas prowadził. Zawędrujemy m.in. do trzmieli, borsuka czy rodzinę lisów. Ale są też przeszkody – twarde korzenie dębu czy grzybnię. Kogo jeszcze nasz bohater spotka? I czy uda mu się założyć własną norkę? Zobaczcie.
****
’Młodzi Przyrodnicy. Domy zwierząt’ z ilustracjami Natalii Talarek-Oswald. Tu znajdziemy domy – te duże i malutkie, bardziej lub mniej przytulne – jednokomorowe, alby jak u myszy polnej – podzielone na cześć sypialną i spiżarnię. Jest i hotel dla owadów i norę borsuka z sypialnią, pokojem dla dzieci i spiżarnią. I z latryną na zewnątrz, w specjalnie wykopanym dołku! Jakie jeszcze domy zwierząt pokazują nam autorki? Warto sprawdzić. Ilustracje w tej części bardzo przypadły nam do gustu!
****
’Młodzi Przyrodnicy. Jak nie dać się zjeść’ z ilustracjami Katarzyny Urbaniak to z kolei ulubiona część mojego młodszego syna. Pokochał bohatera, który jest naszym przewodnikiem, młodego lisa Kerka. Razem z nim wyruszamy na poszukiwanie czegoś, co nadawałoby się do zjedzenia. Ale co to? Zwierzęta mają niezłe sposoby na to, by nie zostać zjedzonym. Chcecie je poznać? Sięgnięcie po książkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.