Logo Dziecioczytanie Małe
1654789593873 01

Pulpo – pies, który zgubił się, by inni mogli się odnaleźć i zaprzyjaźnić

Dziś kolejna propozycja w ramach naszej akcji Czytelniczy Tydzień pod psem. Tym razem będzie wzruszająco (jak zawsze 😉😁), zaskakująco i z dużą dozą radości i sympatii.
Wszystko to za sprawą książki 'Gdzie jest Pulpo?’ Barbary Gawryluk z ilustracjami Joanny Rusinek. Ukazala się nakładem Wydawnictwa Dwukropek.
To opowieść o poszukiwaniach zaginionego psa. Psa, który jest dla swojej pani całym światem. Ale nie tylko. To przede wszystkim opowieść o dobroci sąsiedzkiej. O tym, jak stają za sobą murem i są w stanie rzucić wszystko, by tylko pomóc starszej pani. To opowieść o solidarności psiarzy i… Psów, które też pragną odnaleźć swojego kolegę. To w końcu rzecz o tym, by nie bać się prosić o pomoc. Bo na pewno znajdzie się ktoś, kto zechce jej udzielić.
Mops Pulpo wszystkiego się boi. Ale ma kochającą panią, która o niego dba i się nim świetnie zajmuje. Niestety, pewnego dnia, podczas uroczystego otwarcia wystawy w Pawilonie, Pulpo się gubi. A pani Adela, jego właścicielka nie wie co robić, gdzie szukać psiaka. Na szczęście z pomocą przychodzą wszyscy sąsiedzi, mieszkańcy żółtej kamienicy. Jak zakończą się poszukiwania? Musicie sprawdzić.
Książka jest przepięknie ilustrowana, bardzo w moim stylu. Psy są sympatyczne, właściciele też. Aż chciałoby się zamieszkać w tej żółtej kamienicy…


Tagi: