Logo Dziecioczytanie Małe
1651993618653 01

Pudełka pełne zabawy

Te pudełka ratowały nam chorowanie, pomagały chłopcom chociaż na 5 minut usiąść ramię w ramię w jednym miejscu i zająć się czymś innym niż kłócenie się 😅
To nowości od Harperkids – 'Pudełko pełne zabawy. Dinozaury’ oraz 'Pudełko pełne zabawy. Zwierzęta’. Wchodzą w skład serii Akademia Mądrego Dziecka, a w środku każdego z nich znajdziemy książeczkę z wierszami Zbigniewa Dmitrocy i puzzle patyczki (jak je nazywają moi synowie, bo przypominają im patyczki do lodów). Puzzle wcale nie tak łatwo ułożyć. Zanim to zrobimy musimy je posortować kolorami i stronami (są dwustronne), a później ułożyć w odpowiedniej kolejności na specjalnej podkładce. Elementy są dość grube, dobrze wykonane.
****
’Pudełko pełne zabawy. Dinozaury’
W środku znajdziemy krótkie, czterowersowe wierszyki opisujące różne dinozaury. I tak spotkamy tu triceratopsa, brachiozaura, pterozaura, stegozaura, dilofozaura, ankylozaura, tyranozaura i spinozaura. Na koniec jest też zabawa polegająca na łączeniu kształtów, która może też pomoc maluchom w poznawaniu kolorów. No i oczywiście puzzle, które po ułożeniu prezentują nie tylko dinozaura, ale też jego nazwę – w języku polskim i angielskim. Jest to więc przy okazji fajna wprawka do uczenia języka.
****
’Pudełko pełne zabawy. Zwierzęta’
Tu też znajdziemy czterowersowe wierszyki o takich zwierzętach jak: słoń, lew, żyrafa, niedźwiedź, krokodyl, lis, zebra i tygrys. Na końcu czytelnik ma za zadanie dopasowanie i połączenie kolorów.
Wierszyki są zabawne, rymowane, łatwo wpadają w ucho. Mój starszak po kilku czytaniach większość z nich zna już na pamięć. Wiadomo jednak, że tutaj największą robotę robią puzzle. To one są największą frajdą. Moi chłopcy oprócz tradycyjnego układania lubią też mieszać puzzle i wymyślają fantastyczne zwierzęta albo najdziwniejsze na świecie dinozaury. Jako, że mamy trzy zestawy – bo od dawna w naszym domu są też Pojazdy – chłopcy często biorą wszystkie i mieszają żeby było trudniej szukać elementów i żeby układanie było ciekawsze. Możecie też kupić zestaw z Księżniczkami.