Logo Dziecioczytanie Małe
Img 20220416 171248

Pszczoła, motyl i wszystko co musimy o nich wiedzieć

Dzień dobry! Odpoczywacie? My tak. Najedzeni leżymy i czytamy – nadrabiamy zaległości, ale też powracamy do ulubionych tytułów. Sięgnęliśmy też po książki z pozoru dla maluchów, które jednak zyskały spore uznanie chłopaków. A i mi bardzo się podobają. To dwa nowe tytuły z serii Akademia Mądrego Dziecka – a konkretnie podserii Pokochaj naturę – opowiadające o motylach i pszczołach. Ukazały się nakładem Wydawnictwa Harperkids. Są całokartonowe, mają zaokrąglone rogi i sporo ruchomych elementów. Takich do przesuwania i obracania, a co za tym idzie – odkrywania co się pod nimi kryje. Obydwie części zilustrowała Teresa Bellon i są to ilustracje bardzo ładne, przyjemne dla oka i mają coś w sobie. Książki możemy czytać dwutorowo – główną warstwę tekstu stanowi wierszyk ciągnący się przez wszystkie strony. Dodatkowo mamy bardziej naukowe, ciekawostkowe wtręty – z podstawowymi informacjami o naszych bohaterach.
****
’Pokochaj naturę. Pszczoła’
To prawdziwe kompendium niezbędnej wiedzy jeśli o pszczoły chodzi. Jest tu wszystko, co maluch może chcieć wiedzieć i o co może Was zapytać. Poznajemy cykl życia pszczoły i dowiadujemy się sporo o ich codziennej pracy. Są też wyszczególnione obowiązki różnych pszczół i pokazany ul czy plaster miodu.
****
’Pokochaj naturę. Motyl’
Tu też znajdziemy sporo informacji o motylach – od gąsienicy począwszy, na dorosłym osobniku kończąc. Są tu też pokazane mrówki, które mają bardzo ważne zadanie – chronią bowiem poczwarkę. Są też pokazane motyle chłopaki i dziewczyny i różnice między nimi. Całość robi bardzo dobre wrażenie, jest nie tylko ładnie wydana, ale też solidna!
Co ważne, na końcu każdej książeczki mamy bardzo ważne informacje dotyczące tego, jak my możemy pomoc pszczołom czy motylem i w jaki sposób o nie dbać. Potrzebne i fajnie, że pojawiło się w książce już dla maluszków.


Tagi: