Logo Dziecioczytanie Małe
Przyroda

Przyroda to przygoda

Witam się dziś z Wami naszym pięknym patronatem. I to nad serią książek (a co się będziemy ograniczać! 😉) – Przyroda to przygoda od Wydawnictwa Jedność dla dzieci. Właśnie ukazały się trzy nowe tytuły. Co ciekawe, w każdej książce znajdziecie też płytę CD ze słuchowiskiem z odgłosami natury. Nie macie odtwarzacza? Nic straconego – w książce dostępny jest też kod QR, po zeskanowaniu którego już po chwili możecie cieszyć się książką w wersji audio na swoim telefonie.
I powiem Wam, że to jest prawdziwy game changer – bom kiedy nie macie jak czytać z dzieckiem, włączacie płytę. I maluch słucha sam oglądając książkę. Powiem Wam nawet, że moje dzieci ostatnio pogardziły moim czytaniem stwierdzając, że pan na płycie (Wojciech Niemczyk) czyta lepiej 😁😅
Dodatkowo w każdej książce, na końcu, znajdziecie zbiór ciekawostek – nawet ja wielu z tych rzeczy nie wiedziałam. A lubię wiedzieć 😁
***
’Las i jego mieszkańcy’
To chyba moja ulubiona część. Bohaterem jest mały buk, który opowiada nam niejaki o tym, co dzieje się w lesie. Towarzyszymy mu przez wszystkie pory roku, podglądamy zwierzęta, którym daje schronienie czy dowiadujemy siw dlaczego tak ważne jest by drzew nie wycinać. By dawać im robić to, do czego zostały stworzone. A nie jest to jedynie oczyszczanie powietrza. Drzewa pełnią też mnóstwo innych funkcji. Z tej książki dowiecie się jakich.
***
’Bóbr i inne zwierzęta znad rzeki’
To nie jest książka tylko o bobrach. Oprócz nich poznamy też inne zwierzęta, które możemy spotkać w okolicy rzek. Jest salamandra plamista, jest wdra, perkoz czy pstrąg. O każdym z tych zwierząt dowiemy się ciekawych rzeczy i poznamy ich sekrety.
***
’Sowa i inne nocne zwierzęta’
To z kolei ulubiona część chłopaków. Cały czas mnie teraz męczą, że oni chcą spotkać wszystkie nocne zwierzęta i koniecznie pogłaskać sówkę. A właściwie to puszczyka. Bo właśnie puszczyk mszarny najbardziej im się spodobał. Dodatkowo spotkamy tu jeszcze nietoperze, żbiki, dziki i świetliki – ulubieńcy mojego starszaka.
Te książki nie dość, że mądre, to jeszcze wyjątkowo piękne. Polecamy!


Tagi: