Logo Dziecioczytanie Małe
1654100650671 01

Przepowiednia – zakochajcie się w niej

Odwaga do bycia sobą jest chyba jedną z najważniejszych rzeczy na świecie. Szczególnie, kiedy jest się dzieckiem i w jakiś sposób odstaje od ogółu.
Tę odwagę trzeba w swoje dzieci wtłaczać, trzeba ją im wpajać. Nie będzie to łatwe, ale jest bardzo potrzebne.
Pomóc mogą jak zwykle książki. Szczególnie takie jak ta, którą dziś dla Was mam. To 'Przepowiednia’ Izabeli Deneseńko z ilustracjami Agnieszki Muszyńskiej od Wydawnictwa Novae Res.
Szymon ma dziewięć lat i czuje, że nie do końca pasuje do tego świata, na którym przyszło mu żyć. Wiecznie spóźnia się do szkoły, przez co ląduje u dyrektora. Po reprymendzie, wracając do domu, trafia do dziwnej chatki. Okazuje się, że to dom starego drwala. A on sam ma dla naszego bohatera pewne zadanie. Otóż twierdzi, że Szymon jest bohaterem przepowiedni i musi pomóc uratować fantastyczny świat. Poznaje tam prawdziwą plejadę wyjątkowych bohaterów – m.in. Pana Owieczkę, wężopsa, Caromaga – czyli zapominalskiego zająca. Uczy się nawet przez chwilę w Zajęczej Szkole! Wszystko, by wraz ze swoim szklanym koniem wziąć udział w bitwie na szachowym polu…
To książka o tym jak wyjątkowy jest każdy z nas. Ale też o sile wyobraźni i o tym, jak ważne w naszym życiu są książki. Ale też o przyjaciołach i tym, że warto ich mieć.
Sporo tu odwołań do wybitnych książek, np. do Alicji w Krainie Czarów.
Ilustracje są bardzo malarskie i nadają całości lekkiej tajemniczości.
To książka, która urzeka historią, zmusza do zastanowienia i zostawia apetyt na więcej. Powinna spodobać się i dzieciom szkolnym, wczesnym nastolatkom, i ich rodzicom 😁


Tagi: