Logo Dziecioczytanie Małe
1657728683204 01

Pozytywka – czyli w krainie Pandorii

Pandoria to kraina do której chciałabym móc się przenieść choć na chwilę. I z każdym tomem te uczucie jest bardziej nasilone. Chciałabym poznać lepiej jej mieszkańców i odkryć wszystkie tajemnice. I choć kraina ta naprawdę nie istnieje to cieszę się, że za sprawą komiksów mogę w niej bywać. To cudowne uczucie.
Właśnie skończyłam czytać kolejny tom przygód Noli i jej przyjaciół. Nosi on tytuł 'Pozytywka. 4. Zagadkowe zniknięcie’. Ukazał się nakładem Wydawnictwa Egmont, a jego autorami są: Carbone (czyli Bénédicte Carboneil, scenariusz) i Gijé (Jérôme Gillet, rysunki i kolory). Przekład z francuskiego zaś przygotowała Maria Mosiewicz.
Pandoria to kraina do której wejść można przez pozytywkę. Klucz do niej ma Nola, dziewczynka która niedawno straciła matkę. I która, w zamian za nią stała się strażniczką krainy. I rola ta jej się podoba, mimo, że wcale nie jest taka prosta. Ba! Bywa niebezpieczna. Ale mieszkańcy których tam poznała, wynagradzają wszelkie niebezpieczeństwa. Szczególnie jej najlepsi przyjaciele, rodzeństwo – Igor i Andrea. To oni, razem z mamą i Antonem wprowadzają ją w świat rządzony przez króla Hektoriana i zamieszkany przez arcyciekawe postaci.
Tym razem nasi bohaterowie chcą pomóc Willow, której nauczycielka gry na muzenolu gdzieś przepadła. Czy razem uda im się wpaść na ślad pani Sereny? I jaki związek cała sprawa ma z Ośmiornicznikiem, sąsiadem rodzeństwa? Sprawdźcie, bo warto. Szczególnie jeśli lubicie takie baśniowe, fantastyczne klimaty.
Komiks jest też przepięknie wydany – zdobienia na tylnej okładce, widoczne pod światło i uwypuklenia z przodu robią cudowny klimat. Podobnie jak ilustracje, które są wyraziste i pełne życia. Tu nawet potwory są ładne 😉 i w gruncie rzeczy sympatyczne.
Bardzo polecamy! Komiks oczywiście wpisuje się świetnie w naszą akcję #komiksowytydzieńczytankowy


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: