Ależ moje dzieci są wkurzające jak są niewyspane i zmęczone! Serio, serio. Na szczęście nadal sprawdza się jeden z naszych sposobów na zmęczenie. Teraz tym fajniejszy, że może odbywać się na łonie przyrody.
Jaki to sposób? Uwaga – zdradzam wiedzę tajemną. Wystarczy koc, bidony z wodą, ciasteczka i książki, które akurat są na czasie u dzieci.
U nas to zdecydowanie ta seria. Bez dwóch zdań. Jest cudownie zabawna, mądra i pożyteczna. Pokazuje dzieciom jak ciekawe może być zmienienie nawyków (tych niekoniecznie dobrych, szczególnie w kwestii sprzątania pokoju), jak ważne jest słuchanie dorosłych (i branie sobie do serca tego co mówią – szczególnie kiedy jesteśmy poza domem, w miejscu pełnym ludzi, jak sklep) i w końcu jak kluczową sprawą potrzebną do szczęścia jest… Robienie kupy! 😁 szczególnie w miejscach do tego przeznaczonych 😉
Ta seria to trzy poradniki (tak jak nie lubię tej formy, tak w tych jestem absolutnie zakochana!) – Poradnik dla małych, pomocnik dla dużych – autorstwa Izabeli Michty i z ilustracjami Karoliny Piotrowskiej wydane przez Wydawnictwo Olesiejuk. Są kartonowe, mają niewielki, poręczny format i zaokrąglone rogi. W środku znajdziecie zaskakująco dużo tekstu, który jest merytoryczny, ciekawy i zabawny. To książki, które są przede wszystkim dobre dla dzieci. Bliskości owe, traktujące je z szacunkiem. Sprawiają, że mały czytelnik czuje się ważny. I za to ogromne brawa! Podobnie jak za ilustracje, które skradły nasze serca 🥰
***
’Jak wygrać z bałaganem?’
Zaczynamy od tego gdzie bałagan lubi się tworzyć najczęściej, gładko przechodzimy przez plusy posprzątanego pokoju (brawo, za pokazanie tego w ten sposób, punktując pozytywy!), ukryte myśli zabawek i kąciki tematyczne, które możemy tworzyć po stworzenie plany sprzątania i zaznaczenie jak ważna i fajna jest praca zespołowa.
***
’Jak się nie zgubić na zakupach?’
Ta część jest bardzo ważna, kluczową wręcz. Bo może pomóc nam uniknąć potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. I oszczędzić sporo nerwów. Zaczynamy od tego, że wyprawa na zakupy może być świetną zabawą. Wystarczy odpowiednie nastawienie. Później czeka na nas instrukcja jak się na zakupach nie zgubić i co zrobić, jeśli jednak się to przydarzy. Jest też bardzo ważna część dotyczącą tego co i komu możemy i powinniśmy powiedzieć, kiedy nie ma przy nas bliskich i formułka odnośnie danych osobowych, której powinniśmy nauczyć nasze dzieci. Na koniec znajdziemy zabawy, które mogą uatrakcyjnić nasz pobyt w sklepie.
***
’Jak zrobić do nocnika kupkę idealną?’
Nie muszę chyba mówić, że to nasza ulubiona część? 😁 książka idealna – zdaniem moich synów. I to nie tylko dla dzieci, które swoją przygodę z nośnikiem dopiero zaczynają. Również dla tych wprawiony chyba w boju, przed którymi nawet sedes nie ma już tajemnic 😂
Mamy tu rodzaje nocników, listę rzeczy które absolutnie nie powinny się w nich znaleźć i… Rodzaje kup w jakich gustują 😁 jest też lista, która skradła moje serce, a mianowicie propozycje aktywności które możemy wykonywać siedząc tam, gdzie król chodzi piechotą 😉 jest też rzecz o higienie i o tym, jak rozpoznać gotowość do tego, by coś z siebie wydalić. To wbrew pozorom nie jest wcale takie oczywiste – szczególnie dla młodego człowieka.
Kupcie te książki. Naprawdę warto!






