Logo Dziecioczytanie Małe
1653682621264 01

Poradnik nie tylko dla skautów

Ależ to jest świetna książka. I tylko z pozoru to rzecz survivalowa. Tak naprawdę to książka… Życiowa! Bo i pokazuje jakich grzybów nie jeść, żeby cieszyć się dobrym zdrowiem – i jakie laurki zrobić dla babci i dziadka, by pospadali z krzeseł! Jest wiedza, jest humor, są ilustracje, zdjęcia i ciekawy graficznie układ stron. Czegóż chcieć więcej?!
To wszystko możecie znaleźć w książce Marcina Przewoźniaka pt. 'Poradnik małego skauta’ od Wydawnictwa Papilon @papilon_wydawnictwo . Ilustracje przygotowali Olga i Janusz Baszczak.
Książka ma podtytuł – Wszystko, co musisz wiedzieć, by przetrwać! I on mówi dużo – bo to naprawdę książka, która uczy życia – w różnych jego aspektach. Przyda się i tym młodszym i tym starszym. Zawiera absolutnie niezbędną wiedzę – i w zakresie survivalu i… Sprzątania pokoju. Znajdziemy tu sześć większych rozdziałów (każdy z wieloma podrozdziałami). Jest o szkole, wakacjach i o tym jak się nie zgubić. Ale też o tym co zrobić, by dorośli chcieli słuchać dzieci i jak się bawić – ale nie kosztem innych. Nie brakuje postaci przez dzieci kochanych – jak Święty Mikołaj i zagrożeń – jak te płynące z nieumiejętnego korzystania z komputera i internetu.
Bardzo podobają mi się tzw. Zapamiętniki, które autor umieszcza przy tekście głównym, w ramkach. To taki zbiór ciekawostek i porad, które często mnie zaskakiwały. Sa też porady, które naprawdę są całkiem do rzeczy (czasem w tego typu książkach porady potrafią być 'od czapy’) i które w większości podobały się mojemu starszakowi. W ogóle po lekturze stwierdził, że taka książka to skarb i on jej będzie strzegł, bo w niej są wszystkie tajemnice świata 😁 i powiem Wam, że coś w tym jest. A to naprawdę ciekawa, wartościowa i potrzebna książka. Warto mieć ją na półce!


przez

Tagi: