Logo Dziecioczytanie Małe
1667146995337 01

Pola w lesie – książka bardzo potrzebna

Znacie Polę? To bohaterka serii książek od Wydawnictwa Dwukropek. Niedawno ukazała się nowa część. Tym razem dziewczynka (po wyprawie na wakacje i wizycie na plaży) wybiera się z rodzicami do lasu. Co ją tam czeka? Tego dowiecie się z książki 'Pola w lesie’ autorstwa Gabrieli Rzepeckiej-Weiß i zilustrowanej przez Magdalenę Kozieł-Nowak.
To książka bardzo potrzebna. Uczy tego jak się w lesie zachować, by i nam było bezpiecznie i mieszkańcom owego miejsca – komfortowo. Czytelnicy poznają siedem zasad odpowiedniego zachowania w lesie. Podobnie jak w poprzednich tomach są to zasady rymowane, łatwe do zapamiętania i wcielenia w życie. Wśród nich znajdują się m.in. wzmianki o śmieceniu, głośnym zachowaniu, karmieniu zwierząt, dotykaniu grzybów, braniu różnych rzeczy do buzi bez pytania czy w końcu sprawdzaniu, czy na naszym ciele nie czai się żaden kleszcz. Jest też o oddalaniu się od rodziców i o tym, czym to może skutkować.
Czy Pola się do tych zasad zastosuje? Jak skończy się jej leśny spacer z rodzicami? I po co w ogóle do lasu chodzić – sprawdźcie.
Seria jest napisana w przystępny sposób. Nawet mój czterolatek siedział i słuchał jak zaczarowany, co mu się ostatnio nie zdarza zbyt często 😁 starszakowi z kolei bardzo spodobały się ilustracje i fakt, że Pola ma aparat – on też lubi fotografować i już mnie męczy, żebyśmy poszli do lasu i zrobili kilka zdjęć 😁
Polecamy całą serię, jak już się odkopię z zaległości książkowych, to pokażę Wam pozostałe części 😁
Ps. Czuję, że mogę Wam to powiedzieć. Nie lubię chodzić na grzyby. I grzybów nie lubię 🤷‍♀️ ufff nieco mi lepiej po tym jak już wiecie 😁
Barterowa współpraca reklamowa z Wydawnictwem Dwukropek.