Logo Dziecioczytanie Małe
1663586640573 01

Podróż po szczęście z Glutkiem Cudakiem

Dzień dobry w poniedziałek! Nie wiem jak u Was, ale u nas pada od rana. I jest naprawdę bardzo niefajnie. Człowiek by się najchętniej zaszył pod kocykiem z jakąś fajną książką.
I mam taką, która przeczy wszystkiemu, co za oknem i krzyczy tęczą, uśmiechem i tytułem: 'To będzie wspaniały dzień!’. W podtytule zaś mamy 'Poradnik Glutka Cudaka jak być szczęśliwym’. Tekst i ilustracje to zasługa Slimy Oddity, a polskie wydanie ukazało się nakładem All Kids Publishing.
To książka malutka i niepozorna. Ale przez to też poręczna i taka, którą można zabrać ze sobą wszędzie. Książka, którą powinien przeczytać każdy dorosły. Tak, tak. Nie ma tu żadnego błędu. Bo to książka, którą trzeba znać. Książka, która układa w głowie i sprawia, że tego szczęścia jest nieco więcej. A może jest go dokładnie tyle samo, tylko my po lekturze zaczynamy je dostrzegać? A gdzie? Wszędzie. Bo wszędzie owo szczęście jest. Jest w szeleście przewracanych stron książki, którą akurat czytacie. Jest w oddechu – tak, w Waszym oddechu. Bo to, że oddychacie jest wielkim szczęściem. Podobnie jak to, że możecie poczuć cukier topiący się na języku i zobaczyć grę w klasy narysowaną na chodniku i opierającą się kroplom deszczu. Szczęściem jest to co wokół nas, ale przede wszystkim to, co w nas. Można je odnaleźć w każdym momencie życia. Wystarczy wiedzieć, jak patrzeć. A ta malutka książka może Wam w owym patrzeniu pomóc. To lektura obowiązkowa. Dla małego i dużego. Dla Was i Waszych dzieci. Pozwólcie Glutkowi pokazać Wam, czym jest szczęście. A przy tym dobrze się bawcie – we wszystkich kolorach tęczy.