Logo Dziecioczytanie Małe
1660977419891 01

Piękne książki z ruchomymi elementami

Lubię piękne książki. Takie które miło się ogląda, które błyszczą i lśnią. Trochę że mnie sroka, więc jak coś mieni się w słońcu, to buzia mi się cieszy. Te książki się mienią, lśnią i są wyjątkowe. Przyciągają uwagę dzieci i pomagają im w rozwoju zdolności motorycznych.
Do takich książek należą nowości od Harperkids z serii Akademia Mądrego Dziecka. To 'Niesamowity spacer. Las’ i 'Niesamowity spacer. Ocean’ – oba tytuły z ilustracjami autorstwa Emiri Hayashi.
Książeczki mają po kilka grubych, kartonowych stron z ruchomymi elementami i zdobieniami na okładce i w środku. Jest dużo srebrzeń, kolorystyka jest przyjemna dla oka. Naprawdę dobrze się te książki ogląda.
***
’Niesamowity spacer. Las’
Bohaterami są leśne zwierzęta, które dzielnie pracują. Jest jesień, a one muszą przygotować zapasy na zimę. Ale nie tylko. Inne dbają o swoją rodzinę, jeszcze inne… Dopiero się obudziły. A niedźwiadek? Niedźwiadek goni motyle. Wszystko jest skąpane w jesiennym słońcu, które pięknie złoci wszystko.
Dzieci mogą poznać różne zwierzęta – są tu wiewiórki, są jelenie, wspomniany już niedźwiedź czy rodzina dzików. Tekstu jest niewiele, za to szczegółów na ilustracjach sporo. Książka może świetnie się sprawdzić nawet dla starszaków – do opowiadania różnych historii, ale też jako pierwsza czytanka.
***
’Niesamowity spacer. Ocean’
Tym razem znajdujemy się pod wodą. Razem z bohaterami możemy poznawać cały, podwodny świat. Są tańczące meduzy, jest majestatyczny a przy tym zwinny żółw i piękne delfiny. Koniki morskie wyłaniają się ze swoich kryjówek, a rekin… Nie uwierzycie, ale się uśmiecha. Wszyscy oni żyją w symbiozie, a my możemy ich podglądać – niczym w ogromnym akwarium.
Polecamy, nie tylko dla maluchów!


Tagi: