Logo Dziecioczytanie Małe
1666376862364 01

Opowieści, które wyciskają łzy

’Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci’ od Wydawnictwa Fame Art to opowieści, które grzeją serca. Ale też otwierają oczy – nam rodzicom, na sprawy naszych dzieci. Te sprawy o których być może nie chcą nam opowiedzieć. Albo mówią, a my źle je rozumiemy, albo… Nie rozumiemy ich w ogóle. Bo dziećmi byliśmy już wiele lat temu.
To opowieści o tym, co w życiu ważne. O przyjaźni, zmianie, odwadze i spełnianiu marzeń – tych w zasięgu ręki i tych odległych. O odchodzeniu, śmierci – i tym, co się dzieje z tymi, którzy zostają z dziurą w sercu. Ale też o przeciwnościach, które młodzi spotykają na swojej drodze. O szkole – która uczy nie tylko pisania i czytania, ale często też przetrwania. Przybierania maski, którą ciężko zrzucić, ale jeszcze ciężej ją nosić. Książka napisana przez kilka wrażliwych artystek, które potrafią nie tylko w muzykę, ale też w słowa. Potrafią i w sensy, znaczenia i w to, co ukryte. Autorki za sprawą swoich słów uczą nas o emocjach. Chciałoby się rzec, że robią to śpiewająco. Nic dziwnego, w końcu na co dzień to w ten sposób się spełniają – na scenie, w studiu nagraniowym, w muzyce. Cieszę się, że za sprawą tych opowiadań mogłam odkryć je na nowo. Dotknąć ich myśli i polubić stworzonych przez nie bohaterów. Kobiety te to: Natalia Grosiak, Bela Komoszyńska, Mela Koteluk, Marika Marta Kosakowska, Natalia Moskal i Olga Stokłosa. Każda z nich się otwiera. Każda daje nam bohatera z krwi i kości – jak mierząca się ze zmianą i stratą Kaja, Ella spełniająca marzenie czy Marianna, która musi poradzić sobie z emocjami po porażce. Brzmi znajomo prawda? Książka pomaga w przypomnieniu sobie tego, co my czuliśmy za dzieciaka. I w zrozumieniu tego, co być może, ba! Co na pewno kiedyś spotka i nasze dzieci. Fajnie będzie wtedy wziąć je na kolana, otworzyć tę malutką książeczkę i czytać. Niech słowa płyną niczym najpiękniejsza melodia.
Warto jeszcze wspomnieć o niesamowitych ilustracjach – z serca, bez ograniczeń, łamiących konwenanse. Pełnych dziecięcych zachwytów i kolorów, które nadają całości spójności. Ich wyjątkowymi autorami są Zosia Stokłosa i Staś Stokłosa. Polecamy!
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Fame Art.


Tagi: