Logo Dziecioczytanie Małe
1650826175772 01

Och buu – gra jakiej jeszcze nie widzieliście

Ależ to jest gra! Wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju. Taka, jakiej jeszcze nigdy nie mieliśmy w rękach, a jak już do nich trafiła, to ciężko było przestać grać. Tym bardziej, że akurat tutaj możemy grać po swojemu – wg zasad ustalonych przez autorki, albo swoich własnych. Przynajmniej my tak graliśmy 😁 a młodszy syn bardzo się cieszył, bo w końcu starszak go nie strofował, że gra nie tak jak trzeba 😅
To 'Och buu. Na tropie uczuć. Gra’ autorstwa Katarzyny Zolich i Alicji Jakimów, a my byliśmy wśród szczęśliwców, którzy mogli ją testować. Mam nadzieję, że już niedługo będzie mogła trafić również do Waszych domów. Ale by tak się stało, trzeba wspomóc autorki w zbiórce funduszy na jej wydanie. Uwaga! W puli jest też książka i inne produkty Och Buu. Więcej informacji znajdziecie na profilu dziewczyn – @och_buu zbiórka rusza już dziś!
To gra o emocjach, ale nie na emocjach. Autorki dużą wagę przyłożyły do poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego. I do tego by była to gra dobra i wspierająca. W pudełku znajdziemy 54 karty, plakat edukacyjny i 7 masek emocji wraz z gumeczkami – do samodzielnego montażu. Karty podzielone są na: 16 kart emocji, 16 kart wydarzeń, 15 kart zadań – regulacji oraz 7 kart reprezentujących maski. Sposobów gry w instrukcji znajdziecie kilka, ale – tak jak już wspomniałam, można wymyślać własne. U nas najbardziej sprawdziły się one jako podstawą do rozmów o tym, co dzieje się w przedszkolu i ogólnie w życiu moich dzieci. Kiedy zakładały maski i mówiły – opowiadały o tym, o czym wcześniej nie chciały mówić. Podczas jednej czy dwóch partii dowiedziałam się takich rzeczy, których nie wiedziałam przez ostatnie miesiące. To bardzo na plus – uwielbiam takie pomoce, które otwierają dziecko i pomagają mu mówić o emocjach i uczuciach.
Gra nie tylko jest fajnie i ciekawie wymyślona, ale też cudownie zilustrowana. Wszystko tu gra, maski to małe dzieła sztuki, a z plakatu korzystamy nawet na co dzień – bez grania. Chłopcy wyciągają go z pudełka i na podstawie dostępnych tam znaków – budują swoją mapę emocji. Bardzo polecamy i zachęcamy do wsparcia zbiórki. Pamiętajcie – więcej na @och_buu na instagramie!


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: