Logo Dziecioczytanie Małe
1663669034024 01

O tym, że warto dziękować

Tę recenzję chciałam zacząć od podziękowań. Dziękuję Wam, że tu jesteście. Że czytacie, komentujecie, dajecie lajki. To w końcu dla Was i do Was są skierowane te wszystkie posty 🙃 i miło jest wiedzieć, że ktoś tam po drugiej stronie czyta i docenia.
Dlatego dziś dla Wszystkich Was razem i każdego z osobna książka w podziękowaniu. To 'Pięknie dziękuję. Poznaj niezwykłą moc słowa dziękuję!’ Ellen Surrey od Wydawnictwa Babaryba.
Bohaterem jest Miki. Chłopiec ma bardzo ważne zadanie, a zarazem pracę domową. Musi zastanowić się komu chciałby powiedzieć 'dziękuję’. Zaczął więc myśleć przede wszystkim o osobach (i jednym misiu i psie), z którymi jest związany. I którym coś zawdzięcza. W grupie tej znaleźli się m.in. rodzice, rodzeństwo czy przyjaciółka. Ale jest tu też niania, nauczyciel lekarz czy dziadkowie. Każdemu Miki coś zawdzięcza i każdego kocha, lubi lub szanuje. Ale na wybraniu osób chłopiec nie poprzestaje. Myśli za co chciałby podziękować, co mógłby podarować najbliższym i gdzie chciałby z nimi pojechać. Co więcej – daje również nam zadania i podpowiada co my możemy zrobić, by docenić tych, których kochamy.
To książka pełna dobroci. Książka pokazująca jak dużo ma każdy z nas. I wcale nie chodzi tu o pieniądze czy dobra materialne. Bo najważniejsi są ludzie. Ci, którzy nas otaczają. I ci, których chcemy mieć w swoim życiu. Warto co dnia mówić im, co czujemy. Nie chować się za jakimiś konwenansami czy zasadami. Jeśli chcemy komuś podziękować – zróbmy to. Bo słowo 'dziękuję’ ma magiczną moc. I warto go używać. To procentuje ❤
Książkę polecamy – i na prezent i na co dzień. Warto ją mieć.


przez

Tagi: