Logo Dziecioczytanie Małe
1651057116495 01

O niedźwiadku i o strachu

Każdy się czegoś boi. Każdy. Czasem jest to strach przed ciemnością czy potworem pod lozkiem. Innym razem – przed samotnością czy odrzuceniem. Każdy z tych strachów skądś się bierze i na praktycznie kazdemu da się zaradzić. Na przykład mając obok siebie kogoś, kto przytuli kiedy się wystraszymy i będzie blisko, kiedy z owym lękiem będziemy walczyć. I o tym jest książka 'Niedźwiadek się boi’ – nasz piękny patronat od Wydawnictwa Dwukropek. Autorką jest Monika Kamińska, a ilustratorką – Agnieszka Wajda. To już trzeci tom przepięknej serii, którą ubóstwiamy. I wiem, że nie tylko my.
Tym razem Niedźwiadek i jego przyjaciel – jeż Nunek – wędrują po lesie. Jest miło i przyjemnie, do czasu aż niebo pokrywa się burzowymi chmurami. Trzeba się gdzieś schować! Ale jak to zrobić, kiedy do dyspozycji mamy jedynie jaskinię – ciemną, zimną i tak różną od tej, w której mieszka Niedźwiadek? Może pomoże to, że przyjaciel jest obok. Przyjaciel, który na pozór niczego się nie boi – na pewno nie złej jaskini. Ale zaraz. Jeżyk chyba też ma pewien lęk. Jaki? Warto sprawdzić i zobaczyć, jak skończy się ta historia.
Wspomniałam, że to rzecz o tym, że warto mieć obok siebie kogoś, kto pomoże nam oswoić lęk. Ale to też opowieść o tym, że każdy się czegoś boi. I, że mogą to być różne rzeczy. A razem? Razem możemy sobie z tymi lękami radzić. Ja pomogę tobie, a ty mnie. I kto wie? Może później, razem, pomożemy jeszcze komuś? Bo strach trzeba oswoić. Kto wie? Może on też się czegoś boi?
Bardzo polecamy – zakochacie się w tej historii, zakochacie w pięknych, plastycznych ilustracjach, z których każda jest niczym dzieło sztuki. I będziecie chcieli więcej. Tak jak my! Już czekamy na kolejny tom, gotowi by dać się zaskoczyć Niedźwiadkowi i Nunkowi.