Logo Dziecioczytanie Małe
Krolowa

O Królowej Elżbiecie słów kilka

Dzień dobry w sobotę. Ból gardła już w sumie wpisał się w moją rutynę, ale dziś to przesadził. Dlatego nie ruszam się z domu ani na krok. Czytamy, gramy i oglądamy świąteczne filmy 😁
Zaczęliśmy od bardzo fajnej serii, którą lubią o chłopcy i ja. To Mali Wielcy od SmartBooks. Najnowsza część to 'Królowa Elżbieta’. Autorką serii jest Maria Isabel Sánchez Vergara, a ilustracje tym razem przygotowała Melissa Lee Johnson. Tłumaczenie to zasługa Lidii Tokarczyk.
Jak zwykle w tej serii poznajemy znaną osobę już jako dziecko. Dowiadujemy się jak potoczyło się jej życie i z czego była znana. Królowej Elżbiety chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Urodziła się w Anglii jako Elżbieta Aleksandra Maria, wnuczka króla Jerzego. Bliscy nazywali ją Lilibet. Dziewczynka wcale nie marzyła o tym, że zostanie królową m przeciwnie. Ceniła sobie spokój, marzyła by mieszkać na wsi. Kochała psy i konie. Wydarzenia jednak potoczyły się zupełnie inaczej i na skutek wielu splotów okoliczności to właśnie Elżbieta zasiadła na tronie.
Kochała i była kochana. Związała się z księciem Filipem, doczekała się dzieci i wnuków, a nawet prawnuków. Z ogromną miłością traktowała też swoje psy rasy corgi. Była najdłużej panującą brytyjską monarchinią.
Książka jest pięknie ilustrowana, a przez to, że bohaterkę poznajemy jako dziecko, jest ona bliższa małym czytelnikom. Na końcu książki znajdziemy też zdjęcia i biografię królowej w pigułce.
Polecamy całą serię.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: