1658156898132 01

O byciu eko i nie tylko. Poznajcie Jagnę i jej szaloną rodzinę

Mamika, Tatusz i Jagna. Rodzina o której chciałabym Wam dzisiaj opowiedzieć. bo warto ich poznać i polubić. U nas stali się niczym sąsiedzi – tacy jakich zawsze chcieliśmy mieć.
Ale nie tylko ich tutaj poznajemy. Jest i pan Burza – nauczyciel, który stara się żyć ekologicznie i uczyć tego samego innych. Jest i Tymek – chłopiec o którym tata zapomniał, a on sam mieszka w domu dziecka… I który dołączył właśnie do klasy Jagny. Jest i dziadek Fredek, ciocia Asizna, wujek Artur, Bartek i pies Tycjan. Czy razem uda im się stawić czoła (nie tylko) ekologicznym wyzwaniom?
Sprawdzić możecie w książce 'Jagna i ekowyzwania’ od Wydawnictwa ToTamto. Autorką tematu jest Ewa Nowak, a ilustracji – Agnieszka Bocheńska-Niemiec.
To książka nie tylko o ekologii. To rzecz o życiu. Świetnie napisana i zilustrowana sprawia, jakbyśmy czytali o kimś nam znanym. Sama czuję, jakbym Jagnę znała. Zdążyłam ją polubić, ba nawet się z nią zaprzyjaźnić. Dziewczynka ma 10 lat i całkiem ciekawe życie. Jej mama jest pilotką samolotów, a tata znanym lekarzem położnikiem. Mieszka z nimi też dziadek, jeden z moich ulubieńców. Zresztą tu każdego bohatera się lubi. Są tak prawdziwi, tak ciekawie wymyśleni i napisami, że chciałoby się ich spotkać w realnym życiu.
Co fajne, ekologia jest tu pretekstem do rozważań na inne tematy. Nie jest przy tym spłycona, jest za to podana w łatwej i przystępnej formie. I pomaga nawiązać do innych, ważnych tematów, jak adopcja, tolerancja, schroniska dla zwierząt czy zwyczajne, codzienne życie o którym wbrew pozorom nie ma wcale aż tak dużo książek – szczególnie dla młodszych czytelników.
Rozdziały są krótkie, idealne na raz. No dobra – na raz, na dobranoc można połknąć i dziesięć 😁 moje dzieci lubią to 😉 ja zresztą też. I powiem Wam, że ciężko się oderwać. I nawet na 10 się często nie kończy 😁
I jeszcze ilustracje, które bardzo tu pasują i nadają całości fajnego charakteru.
Polecamy bardzo. I czekamy na kolejną część! ❤


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: