Img 20220612 105356

Nowy przyjaciel – wzruszająco i zabawnie o relacjach z psem

Powoli żegnamy się z akcją #czytelniczytydzieńpodpsem
Jak Wam się podobała? Robić więcej takich tematycznych zestawień? Kilka pomysłów już mam 😁 ale póki nowe, to trzeba podsumować stare. I na finał mam niezwykle mądrą, wzruszającą i piękną książkę z serii Pokochaj Mnie od Wydawnictwa SBM. To 'Nowy przyjaciel’ Anny Śliwińskiej z ilustracjami Anny Aldüz.
Tym razem poznajemy Łucję. Dziewczynka mieszka w leśniczówce razem z tatą leśniczym o babcią. Sami swoje miejsce na ziemi określają mianem Leśnego Zakątka. Ale jeszcze ktoś z nimi mieszka – Fuks, czyli najbardziej czarny kot na świecie.
Pewnego dnia do ich życia wkrada się jeszcze ktoś. Szczeniak, którego życie nie oszczędzało i któremu Łucja, razem z całą rodziną i znajomym weterynarzem Andrzejem to życie uratowali. Co dalej stanie się z pieskiem, który został nowe imię – Piorun? Czy zostanie z Łucją już na zawsze?
Książka oprócz wszystkich wzruszeń, które daje, sporo też czytelników uczy. M.in. o odpowiedzialności i nie sądzeniu po pozorach. Ale też o tym, że nie warto podsłuchiwać 😉 pokazuje jak ważne jest, by o psa dbać. Sam tego nie zrobi, szczególnie kiedy zachoruje. Wyzwoliła w nas same pozytywne uczucia. Oby więcej takich książek!


przez

Tagi: