Logo Dziecioczytanie Małe
1660116435535 01

Niuniuś i lato – czyli urocza opowieść nie tylko dla dzieci

– Mamo, ta książka jest wspaniała. Chcę ją czytać już zawsze na zawsze!
Po takiej rekomendacji mojego młodszego syna już chyba nic nie muszę dodawać 😁 ale muszę. Bo też uważam, że to taka książka, która nigdy z naszego domu nie zniknie, bo jest przeurocza, mądra i zabawna. I w fajny sposób mówi k emocjach, które często nasze dzieci przeżywają na wakacjach – szczególnie tych pierwszych, świadomych. Jest ekscytacja, trochę strachu i obaw. Jest zachwyt i zew przygody. Wszystko to w świetnej książce od Wydawnictwa Natuli – 'Niuniuś i lato’. Jej autorkami są Aga Nuckowski (tekst) i Aleksandra Szwajda (ilustracje).
Przed Niuniusiem – sympatycznym prosiakiem – ogromną przygoda. Po raz pierwszy jedzie nad morze! I to pociągiem! Będzie spał w namiocie, mierzył się z falami i z… Bzyczeniem komara! Nie zabraknie też mew złodziejek, ogniska i burzy. Ale nic nie jest straszne, kiedy rodzice są obok.
W książce mamy duże, piękne i zabawne ilustracje i niewiele tekstu. Wszystko zamknięte w twardej oprawie. Dodajmy do tego sympatycznych bohaterów i sytuacje, z którymi ma szansę zetknąć się każde dziecko (nawet nie wyjeżdżając nad morze, namiot można rozstawiać we własnym ogrodzie – tylko z mewami w ogrodzie może być problem 😉) i mamy książkę idealną, którą pokochają nie tylko maluchy. To świetna, letnia lektura, do której fajnie będzie wracać również zimą. Podobnie jak do wspomnień z wakacji.
Polecamy również jako jedną z pierwszych książek o nie zawsze łatwych emocjach, towarzyszących poznawaniu nowego i nieznanego. Będzie świetna jako wstęp do rozmów już z trzylatkami. Chociaż myślę, że najwięcej z tej książki wyciągną cztero-, pięciolatki. Fajnie przeczytać ją jeszcze przed wyjazdem na wakacyjne wojaże – dzięki temu dziecko będzie bardziej przygotowane i do podróży i przebywania poza domem oraz emocji z tym związanych.