Logo Dziecioczytanie Małe
1664990638463 01

Niekończąca się historia – w wersji audio

Kiedy wszyscy byliśmy ostatnio chorzy, w ruch poszły audiobooki. Ja nie miałam głosu i nie dałam rady mówić, o czytaniu nie wspominając. A chłopaki mieli już dość tv i chcieli czegoś innego. Na szczęście, w naszej audiobookowej biblioteczce znalazło się coś, po co wprawdzie już wcześniej sięgaliśmy, ale nie zdążyliśmy posłuchać w całości. Teraz udało się nadrobić.
Nowa o 'Niekończącej się historii’ autorstwa Michaela Ende. Jesteśmy posiadaczami przepięknego audiobooka wydanego przez Wydawnictwo Jung-Off-Ska. Czyta oczywiście jedyna w swoim rodzaju i niezastąpiona Edyta Jungowska, ale swój udział ma tu też Piotr Fronczewski, którego głosu mogłabym słuchać godzinami (podobnie mam z Bogusławem Lindą 😁). Reżyserią zajął się Jacek Sut, a o muzykę zadbał duet SzaZa – Szamburski/Zakrocki. Łącznie, na dwóch płytach, czeka nas aż 20,5 godziny nagrania. Wystarczy na wiele jesiennych wieczorów.
Bohaterem opowieści jest Bastian. Chłopiec uwielbia książki, znajduje w nich ucieczkę od całego świata. Zapomina o wszystkim – o swojej samotności i o tym, że w szkole nie jest zbyt ciekawie. Pewnego dnia trafia na księgę niezwykłą – 'Niekończącą się historię’. Czemu niezwykłą? Bo świat w niej opisany, magiczna i ginąca Fantazjana potrzebuje pomocy. I to nie kto inny jak Bastian jest dla niej ratunkiem…
To opowieść o odwadze, sile przyjaźni i wyobraźni. Świat, w którym człowiek chce się zanurzyć – niezależnie od tego, ile ma lat. Świat pełen magicznych stworzeń, ale też taki, który pozwala nabrać dystansu – do nas samych i naszego życia. Popatrzeć na nie przez pryzmat tego, co dzieje się gdzieś tam, w opowieści o magicznej krainie.
Audiobooka świetnie się słucha. Wszystko jest tutaj na miejscu. Każdy dźwięk, każde zawieszenie głosu. Kiedy trzeba jest mocno, kiedy trzeba – delikatnie. Głosy aktorów i opowiada czy zarazem tworzą świat, który, kiedy tylko zamkniemy oczy, możemy ujrzeć w wyobraźni. Bez telewizora, bez ilustracji. Świat narysowany głosem. Wszystko w pięknej oprawie graficznej – to rzecz wydana w dobrym stylu, solidna i piękna. Płyty zamknięte są w kartonowym opakowaniu, przez co całość nabiera elegancji i charakteru. Grafiki, które zdobią case przyciągają wzrok. Całość robi cudowne wrażenie i idealnie nadaje się na prezent. Również dla samego siebie ❤


Opublikowano

w

przez

Tagi: