Logo Dziecioczytanie Małe
1656247378434 01

Niebosiężne drzewo – historia, która Was zachwyci

To książka, która wciąga. Taka, o której się pamięta i którą poleca się wszystkim – niezależnie od tego ile mają lat. Bo i co innego znajdą w niej dzieci, a co innego dorośli. Można ją czytać w prosty, można doszukiwać się ukrytych sensów. Jej mieszkańców można porównywać do swoich znajomych i rodziny, a na czubku Niebosiężnego Drzewa chciałoby się zamieszkać…
Wszystko to (i jeszcze więcej) znajdziecie w książce 'Niebosiężne drzewo’ autorstwa Enid Blyton (w przekładzie Marii Makuch), która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak Emotikon. To druga część większej serii i wiem już, że na pewno sięgniemy po poprzednią i kolejną 😁 ilustrację na okładce przygotował Mark Beech, a te wewnątrz książki – Jan McCafferty.
Poznajemy trójkę dzieci, rodzeństwo – Joe, Beth i Frannie. Mieszkają z rodzicami w małym domku na wsi. Nieopodal ich domu jest Zaklęty Las. Miejsce niezwykłe, pełne tajemnic i ciekawych mieszkańców. Rośnie tam Niebosiężne Drzewo – najbardziej magiczne ze wszystkiego o czym kiedykolwiek słyszeliście. I pełne niezwykłych mieszkańców. Jest Madame Piorę – która cały czas… Wylewa na każdego kto się nawinie brudną wodę z prania. Jest i pan Księżyc – miłośnik toffi oraz pan Jakiśtam, którego z kolei my bardzo lubimy. Są wybuchowe ciasteczka, wielka zjeżdżalnia i Rondello, który kocha wszelakie imbryki i rondle. Te drugie uwielbia nosić na głowie w roli kapeluszy.
To książka, która otwiera głowę. Daje nam ogrom różnych krain, po których podróżować mógłby sam Mały Książę – myślę, że bardzo by mu się spodobały. My polubiliśmy Krainę Na Opak, Krainę Zabawek i Krainę Frykasów. Chociaż dla mnie najbardziej wartościową była Kraina Starej Kobiety. Wzruszyłam się, ale i wkurzyłam bardzo wszystkim tym co tam zastałam i tym, jakie uczucia to we mnie wywołało. Przekonałam się też po raz kolejny jak bardzo literatura może nam posłużyć do poruszania trudnych tematów. Często jest wręcz nieoceniona.
Polecam Wam tę książkę. My będziemy do niej wracać, podobnie pewnie jak do innych części. Z całą serią i te, i kolejne wakacje będą wyjątkowe.


Tagi: