Logo Dziecioczytanie Małe
1654626061079 01

Muminek i przyjaciele

Kocham Muminki. A moje dzieci tę miłość na szczęście po mnie przejęły. Dlatego zarówno gadżetów, jak i przede wszystkim książek o tych sympatycznych trollach mamy w domu sporo.
Właśnie do naszej kolekcji dołączyła kolejna – 'Muminek i nowy przyjaciel’. Ukazała się nakładem HarperKids i powstała na podstawie opowiadań Tove Jansson. Tłumaczeniem zajęła się Zuzanna Naczyńska.
Jesienne słońce stoi nisko nad Doliną Muminków. Ryjek i Muminek szukali skarbu. Nagle Ryjek dojrzał butelkę z czymś pogniecionym w środku. Okazało się, że to list, podpisany 'Przyjaciel’. Nasi bohaterowie cieszą się, bo to oznacza, że znaleźli przygodę. W podróż planują wyruszyć natychmiast! Wszystko by odnaleźć tajemniczego przyjaciela, bo jak mówi Muminek – przyjaciół nigdy za dużo. Jednak nie wszyscy są szczęśliwi z faktu, że nasi bohaterowie ruszają w podróż. Komu to nie pasuje? I czy uda się odnaleźć tajemniczego przyjaciela i faktycznie się z nim zaprzyjaźnić? Sprawdźcie.
Książka ma miękką oprawę, jest spora i ładnie wydana. W środku znajdziemy ilustracje znane nam z ekranu, z bajki o Muminkach. Całość robi dobre wrażenie i idealnie nada się już dla trzylatków i starszych dzieci.