Logo Dziecioczytanie Małe
1652083992100 01

Mój świat – wzruszający i zabawny

Dzień dobry!
Dziś będą dwie książki, które bardzo spodobały się chłopakom. Mimo, że już nie są targetem 😉 ale nie zmienia to faktu, że książki są śliczne. Jedna z nich jest wzruszająca i taka do przytulania, druga z kolei zabawna i wspierająca – właśnie przez tę zabawność i radość.
To nowe pozycję z serii Mój Świat od Akademii Mądrego Dziecka od Harperkids. To 'Kocham cię, mamo!’ oraz 'Kolorowy nocnik’. Są całokartonowe i pełno w nich rzeczy do przesuwania, przekręcania i otwierania – tak, mamy tu ukochane przez dzieci okienka! Są też oczywiście i zaokrąglone rogi – a Wy już pewnie wiecie, że to oznacza, iż książki są bezpieczne nawet dla maluszków.
****
”Mój świat. Kocham cię, mamo!’ z ilustracjami Denise Hughes oraz tekstami różnych autorów w tłumaczeniu Katarzyny Grzyb to książka przemiła. I piękna zarazem. Ilustracje kojarzą mi się z dzieciństwem i moimi starymi książeczkami, które lubiłam czytać z mamą. I mimo, że moi chłopcy są już na tę książkę za duzi, w niczym nam to nie przeszkadzało. Przeciwnie – czytaliśmy przytulając się z wielkimi bananami na buziach. I wiem, że ta książka z nami zostanie, włożę ją do pudełka w którym mam różne ważne pamiątki z naszej wspólnej drogi. Ciekawe czy za kilka albo kilkanaście lat będzie się na tę książkę patrzyło z takim samym sentymentem i wzruszeniem jak ma to miejsce teraz ❤
****
’Mój świat. Kolorowy nocnik’ z ilustracjami Damiena i Lisy Barlow i tekstami różnych autorów w tłumaczeniu Katarzyny Grzyb
Tu wzruszeń nie ma 😁 ale też jest fajnie. Nawet bardzo, bo to książka, która nie dość, że rozbawi (rozkładówka o kulach rządzi! 😂), to też faktycznie może wspomóc maluszka w nauce korzystania z nocnika. Mamy tu kupę spływającą w wirze w sedesie 😅, mamy misia Tadzia, który ma przed sobą ciężki wybór – w końcu fajne majtki to podstawa. Mamy jednorożca, którego użycie w tej książce nie jest zupełnie niczym uzasadnione, ale przynajmniej robi efekt wow 😂 i w końcu przegląd kup wspomniany już. To cudowna rozkładówka i pewnie rację przyznają mi wszyscy rodzice przedszkolaków, a nawet już żłobkowiczów 😁 no bo kto by nie chciał zobaczyć jak wygląda kupa kangura, ducha (!) czy wróżki. A jeśli zastanawialiście się kiedyś do kogo może należeć zmarznięta kupka czy ta zabawna – sięgnięcie po tę książkę 😁 świetna zabawa gratis!