Logo Dziecioczytanie Małe
1667510377685 01

Mój pierwszy komiks – najlepsza zachęta do czytania komiksów

Jeszcze coś mam dla Was na dobranoc. Dwa cudowne komiksy dla najmłodszych – ubogie w słowa, bogate w treści. Wzruszające, bliskościowe, pięknie narysowane i opowiedziane. Pochodzą z serii Mój pierwszy komiks 5+ a wydał je Egmont. Mają mały, poręczny, prostokątny format i miło się je ogląda. A teraz kilka słów o każdym z nich.
***
’W cieniu drzew. Pierwsza wiosna’ – scenariusz i rysunki Dav. Tłumaczenie Ernest Kacperski.
Ten komiks rozłożył mnie na łopatki. Kompletnie i totalnie. To jaki ładunek emocjonalny ze sobą niesie, to jak potrafi operować niedopowiedzeniami wgniata w fotel. Naprawdę.
Mały dzik razem z tatą wybiera się na łąkę żeby nazrywać kwiatków mamusi. Ale jak tu zrównać kwiatki, skoro cały czas chce się kichać?! Może tata ma na to jakiś sposób? A nie, chwila. On też kicha 😁 ale też jest chyba trochę smutny. I trochę zmęczony. I bardzo ważne wydaje się dla niego właśnie to, żeby zerwać żonie kwiatki. Dlaczego? I czy ucieszy się z nich? Sprawdźcie. Myślę, ze przy okazji wylejecie mnóstwo łez…
***
’Malinka chce się bawić’ – Scenariusz Brigitte Luciani, rysunki – Eve Tharlet, tłumaczenie Ernest Kacperski
Malinkę możecie już znać z komiksowej serii 'Pan Borsuk i pani Lisica’ o pewnej sympatycznej, leśnej, patchworkowej rodzinie. Malinka wraz ze swoimi rodzonymi braćmi Borkiem i Szperaczkiem oraz przyszywaną siostrą Różą bawi się w lesie. Uwielbia te zabawy i zawsze rozpiera ją energia. Nie inaczej jest tym razem. Jednak jej starsze rodzeństwo jest zajęte. Dlatego Malinka zaczyna bawić się sama. Szybko okazuje się jednak, że chyba bezpieczniej będzie jednak, jeśli zamiast bawić się sami, zajmą się malutką. Wystarczy chwila nieuwagi i… Malinka znika. Czy rodzeństwu uda się ją odnaleźć? Polecam sprawdzić.
Barterowa współpraca reklamowa z Wydawnictwem Egmont.