Logo Dziecioczytanie Małe
1662647292098 01

Mój pierwszy komiks – a właściwie dwa. I to jakie!

Jeszcze kilkoma komiksami Was w najbliższym czasie uraczę. Tym razem będą to kolejne tytuły z serii Mój Pierwszy Komiks 5+ wydawanej przez Egmont. Obydwie historie dzieją się w świecie zwierząt i są nieco starodawne – co tylko dodaje im uroku. Łączy je też postać scenarzysty – Michela Plessixa. Są pięknie wydane, w twardej oprawie i na dobrym jakościowo papierze. Wydaje mi się jednak, że powinny być skierowane do nieco starszych czytelników. Pięciolatki bowiem mogą niektórych rzeczy nie zrozumieć, a innych się wystraszyć. Myślę, że najlepiej podczas lektury będą się bawić 8-9-latki i starsi. Rodzice oczywiście też, bo humorystycznie to perełki, które zrozumie na pewno już w pełni ukształtowany czytelnik. Tym bardziej, że nieco puszczania oczka do dojrzalszych czytelników tu jest.
***
’Opowieści z Bukowego Lasu. Królicza melodia’ to już czwarty tom serii ze scenariuszem Michela Plessixa i rysunkami autorstwa Loic Jouannigot. Przekład z języka francuskiego przygotował Ernest Kacperski.
Znów spotykamy się z rodziną Rabatków. I tym razem jest zdecydowanie lepiej niż ostatnio. Na szczęście – bo bardzo nie chciałam spisywać tej serii na straty. Rodzeństwo królików ćwiczy usilnie by wziąć udział w wielkim kiermaszu. A konkretnie – w konkursie muzycznym. Niestety, ich konkurenci – paskudny aligator Doremi Fasido i jego zgraja – wcale nie grają fair. Powiem więcej – grają bardzo nie fair, podążając za zwycięstwem. Czy uda im się zdeklasować konkurencję? A może to króliczątka pokażą wszystkim, że najważniejsze to grać fair…? Sprawdźcie. Warto!
Na plus i historia i jak zwykle przepiękne rysunki. Z mnóstwem szczegółów i nutką starodawnego szyku.
***
’O czym szumią wierzby. Tom 3. Wielka ucieczka’ na podstawie powieści Kennetha Grahame’a wg scenariusza i z rysunkami Michela Plessixa i w tłumaczeniu Ernesta Kacperskiego.
Mamy tu znów kilka rozdziałów które różnią się od siebie szybkością akcji i jej zwrotami. Po pierwszym, cudownym w swym spokoju rozdziale pt. Błękitna godzina (gdzie bohaterami są całkiem bohaterscy nota bene – Kret i Szczur – mamy kolejne, w których cały czas się coś dzieje. W sumie nie możne być inaczej, skoro ich bohaterem jest Ropuch znany złodziej automobili, który postanawia… Uciec z więzienia, w którym odsiaduje wyrok 😁 czy mu się uda? Czy może napotka po drodze na jakieś problemy? Jedno jest pewne – droga do wolności będzie kręta i wyboista.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: