Logo Dziecioczytanie Małe
1658397118960 01

Mikuś i różne dźwięki, które naprawdę możemy usłyszeć

Dziś książki, które zrobiły u nas furorę. Mimo, że są przeznaczone dla maluszków. 😂 To dwie części z dźwiękowej serii o sympatycznym misiu. Do nas, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Wilga, trafiły: 'Mikuś i dzień w przedszkolu’ oraz 'Mikuś i pluszowy króliczek’. Autorkami są Camilla Reid i Nicola Slater, a tłumaczenie przygotowała Patrycja Zarawska. To książki całokartonowe z zaokrąglonymi rogami. Ale mają coś jeszcze – specjalne, dźwiękowe guziczki do naciskania. W każdej książce jest ich 5 i wygrywają miłe dla ucha melodyjki z różnymi dźwiękami. Co ważne nie są one za głośne, nie przestymulowują też malucha. Są dodatkiem, a nie główną atrakcją. Tą w moim odczuciu są ilustracje i sam tekst. To bowiem książki traktujące o sprawach ważnych dla dzieci. Stąd mają szansę stać się bliskie młodym czytelnikom.
***
’Mikuś i dzień w przedszkolu’
Książka będzie świetna dla wszystkich maluchów które są w procesie adaptacji – zarówno do przedszkola, jak i do żłobka. W fajny sposób dotyka z najważniejszych, podstawowych kwestii, jak aktywności, które mogą spotkać dzieci w przedszkolu, małe konflikty, które mogą się pojawić czy porządek dnia i w końcu upragnione spotkanie z mamą, która przychodzi po małego bohatera, żeby zabrać go do domu. Książka będzie idealna do rozmów – o tym wszystkim co może się wydarzyć gdy maluch będzie daleko od rodziców. Dobrze, że są tu też wspomniane konflikty – dzięki temu dziecko będzie przygotowane na ewentualność ich wystąpienia. Książka skupia się raczej na dobrych kwestiach i pozytywnie nastawia do przedszkola.
***
’Mikuś i pluszowy króliczek’
Mikuś idzie spać. Ale najpierw czekają go wieczorne rytuały. Jest kąpiel, wybieranie piżamy i mycie zębów. Są też poszukiwania ulubionej przytulanki, bez której miś nie wyobraża sobie zasypiania. Na szczęście króliczek szybko się odnajduje i można kontynuować przedsenną rutynę ❤
Książka jest bliskościowa, ale pokazuje też jak ważna jest samodzielność. I jaką dumę może dać maluchowi. Fajnie sprawdzi się do czytania przed snem, bo mimo wbudowanych dźwięków – wycisza.


Tagi: