Logo Dziecioczytanie Małe
Img 20220406 115014

Mali WIELCY powracają w wielkim stylu

Dzień dobry!
Znacie serię Mali WIELCY? To biografie znanych ludzi dostosowane do potrzeb małych czytelników, którzy też być może będą kiedyś wielcy. Mój starszy syn twierdzi, że ta seria mu pokazuje, że wystarczy mocno wierzyć i dążyć do spełnienia swoich marzeń, a wszystko się może udać. A ja cieszę się, że te książki zaszczepiają w nim tę wiarę. I umacniają ją, z każdym kolejnym tomem.
Tym razem, na kartach książki spotykamy się m.in. z wyjątkowym pisarzem. To on jest bohaterem książki 'Mali WIELCY. Hans Christian Andersen’ wydanej przez Smart Books. Autorką tekstu jest Maria Isabel Sánchez Vegara, zaś ilustracji – Maxine Lee-Mackie. Tłumaczenie przygotowała Julia Tokarczyk.
Któż z nas nie zna baśni Andersena? To już klasyka literatury dziecięcej. Ale z jego baśni sporo mogą wyciągnąć dla siebie również rodzice. Andersen pochodził z ubogiej rodziny. Jego matka była niepiśmienna i pracowała jako praczka. Ojciec był szewcem, ale zmarł młodo, kiedy Hans miał zaledwie 11 lat. Wtedy skończyło się dzieciństwo chłopca, ponieważ musiał zacząć pracę i tym samym przerwać naukę. Nie przestał jednak marzyć. Bardzo chciałabym być aktorem i występować w teatrze. Życie miało jednak dla niego inny scenariusz. Stał się najbardziej znanym pisarzem dziecięcym, a jego opowieści, jak 'Brzydkie kaczątko’ czy 'Mała syrenka’ po dziś dzień są przekazywane z pokolenia na pokolenie. I nie tracą na uniwersalności.
Książka przedstawia biografię Andersena przy pomocy krótkich zdań i pięknych ilustracji. Na końcu mamy tradycyjnie zdjęcia bohatera i jego życiorys wraz z osią czasu – coś dla starszych dzieci i dla dorosłych. Taka biografia w pigułce.
Bardzo polecamy!