Logo Dziecioczytanie Małe
1667847772388 01

Magiczne drzewo powraca!

Chcielibyście przenieść się do innego świata? No dobra, do naszego – ale takiego, w którym dzieją się niestworzone rzeczy. Ale uwaga – oprócz tych fajnych i wyjątkowych są też nieco niebezpieczne. To jak? Dacie się namówić?
Jei Wasza odpowiedź brzmi tak, to bez wahania sięgnijcie po kolejny tom serii przygód pewnej paczki przyjaciół. Niedawno miał premierę, a jego tytuł to 'Magiczne drzewo. Geniusz’. Autorem jest Andrzej Maleszka, a wydał Znak Emotikon.
To książka wyjątkowa, bo mimo, iż jest częścią większej serii to można ją czytać niezależnie. Ale nie jest to oczywiście jej jedyna zaleta. To też książka, która za sprawą bohaterów, dzieci, dociera jeszcze bardziej właśnie do dzieci.
Jednym z nich jest Blubek. Można o nim powiedzieć wiele, ale na pierwszy plan wysuwa się chyba jednak to, że jest najgorszym uczniem w szkole. Od czego jest jednak magia. To właśnie ona, a konkretnie pewien magiczny przedmiot, sprawia, że chłopak nagle staje się… Geniuszem! I to takim, który ma dryg do wymyślania niezwykłych, nieco szalonych wynalazków. Zauważa to pewna tajna organizacja. Jej członkowie porywają chłopca. A jego zdolności organizacja chce wykorzystać do stworzenia czegoś bardzo niebezpiecznego… Kuki, Gabi i Budyń wyruszają na ratunek. Co spotka ich po drodze? Czy uda im się uratować przyjaciela? I jaką rolę w tym wszystkim odegrają książki? I cudowne eliksiry? Warto sprawdzić.
Mój sześciolatek z serią się polubił, już mnie męczy o pozostałe części (nie wie, że kilka mamy w domu, przygotowanych na czarną, czytelniczą godzinę, kiedy już przeczytamy wszystko co mamy 😁). Bardzo spodobało mu się to, że w książce zamiast ilustracji są zdjęcia. Fajny zabieg, który czyni z książki swoistą hybrydę łączącą słowo pisane i film czy serial.
Polecamy wszystkim tym, którzy lubią przygody. Z tą książką uda Wam się przeżyć niejedną. I będziecie chcieli jeszcze!
Barterowa współpraca reklamowa z Wydawnictwem Znak Emotikon.
Ps. Stwierdzenia pożeracze książek czy głodni wiedzy nabrały dla mnie nowego znaczenia po tej książce 😁 dała mi masę różnych rozmyślań 😉


Tagi: