Logo Dziecioczytanie Małe
1666607607469 01

Magiczna 7- warto ją poznać

Rodzice zabraniają dzieciom wychodzenia z domu, spotkań ze znajomymi. W ogóle stają się lekko nadopiekuńczy. Wydaje się, że nagle odbiło wszystkim dorosłym. Pojawiają się jakieś dziwne nakazy i zakazy, a wprowadzane w mieście prawa stają się wyjątkowo restrykcyjne. Dlaczego tak się dzieje? To usiłują odkryć nastolatkowie obdarzeni mocą w kolejnym tomie przygód siedmiorga wybrańców.
Wszystko w komiksie 'Magiczna 7. 2. Przeciwko wszystkim’ od Wydawnictwa Egmont i Świata Komiksu. Autorem scenariusza jest Kid Toussaint, a rysunków – Rosa La Barbera i Giuseppe Quattrocchi. Za kolory zaś odpowiadają Francesca Mengozzi i Giovanni Marcora. Tłumaczenie przygotowała Maria Mosiewicz.
Seria opowiada o nastolatkach, którzy posiadają moce. Każde z nich ma też specjalne znamię w kształcie 7. Ale nadal nie ma wszystkich wybrańców. Zdążyliśmy już poznać kilku z nich – jeden z chłopców jest medium i potrafi kontaktować się z duchami. Rozmawia z nimi. Ktoś inny rozmawia ze zwierzętami, a jeszcze inny – ma władzę nad demonami. Jest też m.in. jasnowidzka, telepata który potrafi rozkazywać ludziom (ale tylko dorosłym) i alchemik, który kontroluje materię. Wszyscy powinni połączyć siły, bo misja, która ich czeka wymaga zdecydowanych kroków. W końcu muszą zostać obrońcami Ziemi i ludzkości…
Drugi tom jest zdecydowanie bardziej mroczny niż pierwszy. Ale też zaskakuje. Pojawiają się znaczące postacie, a akcja ciekawie się rozwija. Bardzo podoba mi się panujący tu klimat, który do gustu powinien przypaść nieco starszym dzieciom, nastolatkom. To one w pełni docenią komiks i nie będą się bały. Polecam i czekam na kolejny tom. Ciekawa jestem jak to się wszystko rozwinie i jakich bohaterów przyniesie nam kolejna część!
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Egmont. 


przez

Tagi: