Logo Dziecioczytanie Małe
1659264004854 01

Magia chusty i bum-bumanie serca

Zanim na świecie pojawił się mój pierwszy syn nie myślałam nigdy, że będę go karmić piersią. Nie wyobrażałam sobie również, że będę go nosić w chuście. I, że tak to polubię.
Chusta to nie tylko mobilność dla rodzica. To też poczucie bezpieczeństwa dla maluszka. Noszenie wspiera tworzenie więzi i jest najzwyczajniej w świecie wygodne. Mając chustę nie musiałam się martwić o to, gdzie przechować wózek i jak wejść po schodach. Co prawda moje plecy trochę teraz odczuwają i dwie ciąże i czas noszenia chłopców, ale jakbym miała wybierać po raz kolejny – znowu wybrałabym chustę.
Co fajne, czas noszenia pamiętają też moi synowie. I bardzo często wracają do niego z uśmiechem. Tak też było kiedy sięgnęliśmy po książkę 'Magia chusty’ pochodzącą z serii Blisko od Wydawnictwa Podskoki. Autorką tej uroczej i wyjątkowo sentymentalnej kartonówki jest Monika Kamińska, a ilustracje przygotowała Katarzyna Pałac.
Mamy tu historię chusty i chustonoszenia opowiedzianą z perspektywy małego chłopca, ale już starszego brata malutkiej Tosi. Opowiada jak mama wyciągnęła z szafy zapomnianą już trochę chustę i nagle zadziała się magia. Kiedy Tosia spoczywała bezpiecznie na jej piersi, mama miała wolne ręce i mogła znów robić z synkiem rzeczy, które wcześniej były niemożliwe ze względu m.in. na płacz dziewczynki. Mama mogła układać klocki z synkiem, zrobić mu kanapki z buźkami czy pójść na zakupy mając wolne ręce. Ale chusta pomaga też być blisko. Poczuć 'bum-bumanie serca’ mamy (no tak mi się podoba ten zwrot, że szok!) i pójść spać w każdej chwili. Ale chusta to coś więcej. Chcecie się przekonać co? Zajrzyjcie do tej malutkiej, a zarazem tak bogatej we wzruszenia książki.
Niektórzy może powiedzą, że to bardziej książka dla rodziców. Ja myślę, że to rzecz dla całej rodziny. Pamiątka, którą być może wyjmiemy z półki za kilkanaście lat i która pomoże przywołać piękne wspomnienia.
To też książka, która daje ukojenie. Jest bliska – sercu i myślom. A do tego jest przepięknie zilustrowana. To wszystko sprawia, że chce się do niej wracać. Polecamy bardzo!


Tagi: