Logo Dziecioczytanie Małe
1655895201419 01

Lisek Julek i jego przygody

Zakochaliśmy się w tej serii- i w bohaterach (szczególnie tym głównym), i w ilustracjach, i w formie podania.
Traktuje o Lisku Julku i ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga. Znajdziemy w niej cztery tytuły autorstwa Olgi Gorczycy-Popławskiej z ilustracjami Urszuli Małyszko. Wszystkie są całokartonowe, każda ma powyżej 20 stron. Są niewielkie, zmieszczą się i w torebce i w dziecięcym plecaczku. To ważne, bo wierzcie mi – Wasze dziecko będzie chciało zabierać je ze sobą wszędzie 😉
Co najważniejsze – są to książeczki interaktywne. I w tym chyba tkwi ich sekret. Wciągają dziecko do zabawy, a równocześnie pomagają ćwiczyć mowę, koordynację wzrokowo-ruchową i motorykę. Ukazują też codzienne sytuacje, które są maluchowi bliskie, a przez to atrakcyjne. Bo wiadomo, że dzieci lubią to, co znają i na co mogą mieć realny wpływ.
***
’Lisek Julek. Poznajmy się’
W tej części poznajemy liska. Ale zaraz, zaraz. Żeby go poznać, musimy go znaleźć. Chyba gdzieś się schował, musimy go zawołać. O! Jest – i chce poznać nas. A później posłuchać z nami muzyki, a nawet… Zatańczyć! W książce dowiadujemy się co lubi Julek, a rodzice mogą dowiedzieć się też zaskakujących rzeczy o swoich dzieciach. Wierzcie mi, Julek rozwiązuje języki 😁
***
’Lis Julek. Przyjaciele’
Tym razem poznajemy też innych mieszkańców lasu, a zarazem przyjaciół Julka – to sówka Pola, zajączek Lucjan i myszka Misia. Każdemu przybijamy piątkę, a przy okazji zapamiętujemy ich imiona. Może nam to pomoc w przyszłości, kiedy sami będziemy poznawać nowe osoby. Ale co to? Zwierzątka bawią się w chowanego! Czy pomożecie Julkowi znaleźć wszystkich?
***
’Lis Julek. Przygoda w lesie’
Tę książkę lubię najbardziej, bo są tu… Niezapominajki! ♥️ No co ja poradzę, że lubię te kwiaty 😁 ale jest coś jeszcze. Jajko. Julek znajduje je pod drzewem i postanawia odnaleźć rodziców malucha, który tam się kryje. Czy mu się uda?
***
’Lis Julek. Urodziny’
To już dziś! Julek ma urodziny ♥️ trzeba wszystko przygotować, sprawić by balony poleciały pod niebo i przygotować tort. A później? Czekamy na gości i zaczynamy imprezę!


Tagi: