Logo Dziecioczytanie Małe
1665840793492 01

Leśne przedszkole – książka, którą pokochacie

Dzień dobry w tę piękną, słoneczną sobotę! Dziś będą dwie recenzje (albo i więcej 😁), dwóch cudownych książek, po które ostatnio sięgamy cały czas. Chłopaki są w nich zakochani, ja też.
Pierwsza z nich, to 'Leśne przedszkole’ od Wydawnictwa Babaryba. Autorkami są: Stefanie Höfler (tekst) i Claudia Weikert (ilustracje). Tłumaczeniem zaś zajęła się Katarzyna Łakomik.
Poznajcie bardzo fajne dzieci z bardzo fajnego przedszkola. I razem z nimi wyruszcie na wyprawę do lasu! I to aż na tydzień! Razem z paniami – Ach i Och maluchy będą świętować Dni Lasu i dla wielu z nich będzie to 'najpierwszy’ czas w tymże miejscu. Jak wypadnie te pierwsze spotkanie z naturą, zielenią i przyrodą? Czego dzieci się nauczą? Czy coś je przestraszy, zdziwi, a może wzruszy? I w jakich nastrojach wrócą do normalnego życia i świata, któremu do natury nieco daleko?
To książka, która aż kipi od frajdy. Pokazuje jak ważne i potrzebne jest przebywanie blisko natury, w komitywie z nią. Jak za tym jako ludzie tęsknimy, często nie zdając sobie nawet sprawy z tego, że tak jest. A nawet jak mało istotne staje się to czy tamto w zetknięciu z naturą. Książka, która pomaga doceniać małe sprawy. A przy tym pełna jest humoru. I jeszcze cos ważnego tu jest – coś, co spodoba się większości przedszkolaków. Uwaga, uwaga… Muzeum kupy! 😂 no powiedzcie, że jesteście go ciekawi! 😁
Opowieści towarzyszą bardzo fajne, ciepłe ilustracje pełne szczegółów i humorystycznych wstawek. Razem mamy coś, co sprawia, że chce się do tej książki wracać. I ma się ochotę na więcej! Bardzo polecamy!
Współpraca z Wydawnictwem Babaryba.


Tagi: