Logo Dziecioczytanie Małe
1653066138751 01

Leoś Sosenka i jego leśne wyprawy

Zawsze przed przedszkolem chodzimy na plac zabaw. Co fajne, jest to plac zabaw w samym środku parku. Malutki, kameralny i z najcudowniejszą muzyką świata: trelem ptaków i szumem drzew.
Słuchamy tego z ogromną radością. A dodatkowo obserwujemy ptaki – szczególnie takie, które zamiast latać skaczą między krzaczkami, przypatrujemy się mrówkom i żukom. Czasem też tropimy ślady. Albo może raczej śledzimy tropy 😉 najczęściej należą do psów, bo nieopodal jest psia górka.
Może dlatego książka, którą chcę Wam dziś pokazać, tak bardzo spodobała się chłopcom. To 'Leoś Sosenka obserwuje las’ Anny Paszkiewicz z ilustracjami Eweliny Oleksiak. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga.
Ma spory rozmiar, świetne ilustracje i niedużo tekstu. Co bardzo fajne, są w nim umiejętnie wplecione zasady których powinniśmy się trzymać przebywając w lesie – np. żeby nie krzyczeć w lesie, nie śmiecić i nie zrywać roślin.
We wprowadzeniu natomiast mamy podpowiedź co warto zapakować do plecaka. Fajnie też pokazana jest różnica między lornetką a lupą.
W lesie Leoś spotyka mnóstwo zwierząt – są ptaki, jak dzięcioł, sikorka, dudek czy wilga. Są też mrówki, kret, a nawet zając i sarna! Trochę miejsca autorka poświęciła również roślinom. Całość robi bardzo dobre wrażenie. Dajemy okejkę 😁