Logo Dziecioczytanie Małe
1666535783344 01

Kwadrans – książka, która Was zachwyci

’Podobno każdy człowiek ma swój zegar, który odmierza jego czas. Nikt nie może na niego wpłynąć; nikt nie przedłuży swojego czasu ani go nie skróci – każdy ma go tyle, ile mu dano. Zegarmistrz Zegarmistrzów sprawuje piecze nad wszystkimi zegarami i dba o to, żeby działały, jak należy. Dlatego trzeba zaufać. Ktoś czuwa nad naszym czasem. Nie możemy zrobić więcej niż jest nam pisane’.
To fragment książki, która czekała na specjalną okazję. I się doczekała. Książka pełna sensów, filozofii. Ale też bogata w magię, subtelność i delikatność – którą w książkach wyjątkowo cenię. Opowieść o tym jak bardzo liczą się chwile. O tym jak długi może być kwadrans. Zapytacie: jak to? Kwadrans to kwadrans. Otóż nie. Te 15 minut kiedy macie przy sobie ukochane, wyczekane, nowonarodzone dziecko będzie różniło się od ostatniego kwadransa matury czy tych kilkunastu minut przed odjazdem ukochanego, gdzieś daleko i na długo.
A ile kwadrans znaczył w życiu naszych bohaterów: współczesnego Filipa i Jeremiego – chłopaka sprzed stu lat? Dowiecie się sięgając po książkę 'Kwadrans. Furtka poza czas’ Emilii Kiereś od Wydawnictwa Kropka, która wpisuje się w naszą akcję #czytamyzkropka
To powieść wyjątkowa. Uderzająca w subtelne struny. Wzruszająca i ciekawa. Taka, którą czyta się jednym tchem. Może nie w tytułowy kwadrans, ale i tak szybko. Książka o braterskiej miłości, odwadze, wytrwałości. O decydujących momentach – i o tych, których często nie zauważamy, by później trzymać się ich kurczowo. To też rzecz o tym, jak uczyć się na własnych błędach i jak znaczący może być nawet na pozór mało znaczący krok…
Narracja jest tu dwutorowa – bardzo lubię ten zabieg. Świetnie czyta mi się takie książki. Mamy rozdziały, w których naprzemiennie poznajemy losy dwóch chłopców. Po pierwsze Filipa, który właśnie wprowadził się z rodzicami do nowego domu, gdzie znalazł pewien wyjątkowy klucz.
Po drugiej, mamy tu Jeremiego, chłopca żyjącego sto lat wcześniej, i jego siostry Ludwiki, dziewczynki delikatnej i chorowitej. Czy brat będzie potrafił zrobić coś, by ją uratować? Zakochacie się w tej historii.
Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Kropka. 


przez

Tagi: